FA | EN | RSS

شنبه, 02 تیر 1397

تندیس نخستین میدان راهنمایان گردشگری در گیلان رونمایی شد

تندیس نخستین میدان راهنمایان گردشگری همزمان با دهمین گردهمایی راهنمایان گردشگری در گیلان رونمایی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان، اول اسفند ماه و در حاشیه دهمین گردهمایی راهنمایان گردشگری ایران از تندیس نخستین میدان راهنمایان گردشگری رونمایی شد.

در این مراسم که با حضور مدیرکل میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری گیلان ، فرماندار شهرستان فومن ، رئیس انجمن صنفی راهنمایان گردشگری و دیگر مسئولین استانی و شهرستانی و نیز۷۰۰ نفر ازراهنمایان گردشگری سراسر کشور برگزار شد.

رضا علیزاده مدیر کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان درباره تندیس نصب شده در این میدان عنوان نمود : حفظ اکوتوریسم یکی از مباحث استفاده شده در ساخت این تندیس است.

این مسئول با بیان اینکه شهرستان فومن با توجه به دارا بودن جاذبه‌های گردشگری میزبان راهنمایان گردشگری کشور است، اظهار کرد: توجه به وجود ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های گردشگری، این شهرستان را نیز پذیرای یک روزه راهنمایان گردشگری کشور نموده است.

وی با بیان اینکه در اولین روز از برگزاری این جشن، شهرستان فومن مقصد راهنمایان گردشگری کشور است ، خاطرنشان کرد: شهرماکلوان یکی از مکان‌هایی است که برای بازدید راهنمایان گردشگری کشور در فومن در نظر گرفته شده است.

وی افزود : افتتاح اولین میدان راهنمایان گردشگری کشور در شهر ماکلوان از جمله برنامه های حضور راهنمایان گردشگری در شهرستان فومن بود.

بازدید از موزه میراث روستایی و تالاب انزلی از دیگر مکان‌های در نظر گرفته شده برای بازدید راهنمایان گردشگری در گیلان است.

وی با اشاره به حضور ۷۰۰راهنمای گردشگری از سراسر کشور در این تور سه روزه گفت: همه تلاشمان معرفی و شناساندن بیشتر استان اعم از جاذبه‌ها و پتانسیل‌های گردشگری است.

مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان، بر ضرورت تأمین امنیت و آسایش برای راهنمایان گردشگری در استان تأکید و خاطرنشان کرد: بسته‌های فرهنگی شامل سی‌دی و کتابچه معرفی استان در اختیار راهنمایان گردشگری قرار خواهد گرفت.