FA | EN | RSS

شنبه, 30 تیر 1397

بهره برداری از 4پروژه گردشگری در شهرستان انزلی

همزمان با هشتمین روز از ایام الله دهه فجر 4پروژه گردشگری شهرستان انزلی با حضور مسئولان استانی به بهره برداری رسید.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان؛ پیش از ظهر امروز 4 پروژه گردشگری شهرستان انزلی با حضور استاندار گیلان به بهره برداری رسید.
رضا علیزاده در مراسم افتتاح این پروژه ها که شامل هتل مداین، هتل 1ستاره قو، رستوران نخل و رستوران بارکاز بوده است؛ با اشاره به نقش اثربخش این پروژه ها در توسعه همه جانبه در صنعت گردشگری گیلان اظهار داشت: از ۴۴ پروژه سرمایه گذاری در استان ۴ پروژه با میزان سرمایه گذاری 62هزار میلیارد ریال به اجرا رسیده و توانسته زمینه اشتغالزایی مستقیم قریب به ۴۶۱نفر را فراهم نماید.
وی از افزودن ۲۵۰۰ تخت به استان با افتتاح پروژه های صورت گرفته خبرداد و گفت: علاوه بر این پروژه ها ۱۱۴پروژه در گیلان توسط بخش خصوصی درحال اجراست.
علیزاده با بیان اینکه دولت تدبیر و امید نگاه ویژه ای به مکانیزم حمایتی در بخش گردشگری دارد متذکر شد: از سال ۹۳ تا نیمه امسال ۴ میلیارد یارانه به بخش خصوصی اعطا شده که ۴۸طرح را در بر می گیرد.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گیلان گفت: دربدو روی کار آمدن دولت بیش از ۱۲۰پروژه نیمه تمام و زیرساختی در گیلان وجود داشت که با وجود منابع سرشار نفت این پروژه ها رها شده بود و با پیگیری اداره کل جذب منابع ملی ۱۹میلیارد تومان از این پروژه ها به اتمام رسانده و به شهرداری ها نیز تحویل داده شد.
وی افزود: ۹ پروژه صنایع دستی شامل یک مرکز خلاقیت و نوآوری روستایی در رودسر، یک بازار چه صنایع دستی در فومن، دو شرکت تعاونی صنایع دستی، دو فروشگاه صنایع دستی و ۴ کارگاه در راستای سوق دادن اشتغال انفرادی به گروهی به بهره برداری رسیده است.
وی با بیان اینکه توسعه پایدار با حضور گردشگران محقق می شود، محقق نمودن زیرساخت های حضور گردشگران را گامی در جهت رسیدن به پویایی و رونق اقتصادی خواند.
این مسئول با اشاره به ظرفیت شهرستان انزلی در جذب گردشگر به استان با تکیه بر جاذبه های طبیعی به ویژه مناطق ساحلی؛ بر حمایت از سرمایه گذاران بخش خصوصی تاکید کرد و از آنان بعنوان بازوان حمایتی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران یاد نمود.