FA | EN | RSS

شنبه, 30 تیر 1397

افتتاح نخستین خانه خلاقیت و نوآوری صنایع دستی روستایی گیلان در رودسر

همزمان با دهه مبارک فجر نخستین خانه خلاقیت و نوآوری صنایع دستی روستایی گیلان در رودسر افتتاح شد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان؛سلمان شاه محمدی معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی این اداره کل ظهر امروز در حاشیه افتتاح این پروژه اظهار داشت: خانه خلاقیت و نوآوری صنایع دستی روستایی گیلان در روستای قاسم آباد سفلی شهرستان رودسر با حضور مسئولین استانی افتتاح گردید.

وی با بیان اینکه این مرکز بعنوان نخستین خانه خلاقیت و نوآوری صنایع دستی روستایی در گیلان دایر شده و اشتغالزایی برای25نفر را به ارمغان آورده است؛ تصریح نمود: آماده سازی پروژه مذکور در کمتر از یک سال و با صرف هزینه 2 میلیارد ریال در زمینی به مساحت 200 مترمربع صورت گرفته که میزان تولید مورد انتظار درسال بیش از 1000 مترمربع چادرشب خواهد بود.

شاه محمدی از افتتاح پروژه دیگری با عنوان کارگاه چادرشب بافی و بوم گردی در قاسم آباد سفلی در روز جاری خبر داد و افزود: قاسم آباد دهکده بزرگ صنایع دستی گیلان است.

این مسئول به جایگاه صنایع دستی در افزایش تولید ناخالص ملی اشاره نمود و افزود: در حال حاضر بسیاری از کشورهای پیشرفته و درحال‌توسعه به مقوله صنایع دستی نگاه ویژه ای دارند و با برنامه ریزی صحیح در این حوزه توانسته اند ارزآوری و درآمد سرانه بالایی را نصیب خود کنند.

شاه محمدی ؛ وجود رقیبان خارجی در حوزه صنایع دستی با قیمت و کیفیتی پایین تر را آفت صادرات اقلام صنایع دستی خواند و گفت:  در راستای رفع این معضل و به چرخش درآوردن چرخه های تولید صنایع دستی ؛ ضروریست تا نوآوری در تولید و بازاریابی به شیوه نوین را در نقطه توجه برای صادرات این کالاها قرار دهیم.

معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان در پایان توسعه و پیشرفت در صادرات صنایع دستی را مرهون همت و تلاش هنرمندان این رشته دانست و یادآور شد: اقدام و عمل با نگاهی نافذ بر تحقق اقتصاد مقاومتی را می طلبد.