FA | EN | RSS

دوشنبه, 01 مرداد 1397

ندیمی: "مدیریت جهادی " زمینه ی توسعه گردشگری استان گیلان را فراهم می کند.

نماینده محترم مردم شهرستان لاهیجان و سیاهکل ضمن اشاره بر نامگذاری سال 1393 با عنوان "اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی " بر "مدیریت جهادی " در زمینه ی توسعه ی گردشگری استان تاکید کرد.

به گزارش امور فرهنگی و ارتباطات اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گیلان،

ایرج ندیمی نماینده محترم مردم شهرستان لاهیجان و سیاهکل ضمن حضور در جمع مدیر کل و معاونین اداره کل میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری گیلان از فعالیتهای آنان در ستاد اجرایی هماهنگی خدمات سفر 1393 قدردانی کرد.

وی با تاکید بر توسعه بخشی استان از بستر گردشگری ،اظهار داشت: باید با برنامه ریزی و تلاش بیشتر طرح و پروژه ها ی نیمه تمام را قابلیت اجرایی داد و استان را بیش از پیش از فرصت گردشگری بهره مند ساخت و بایستی از فرصت های به دست آمده نهایت استفاده را در جهت تقویت وضعیت میراث فرهنگی و گردشگری استان فراهم نمود.

 وی گفت: آمارها و برنامه تدوین شده اگر چه نظام اطلاعاتی را در اختیار مدیران قرار می دهد اما این اطلاعات باید در جهت عملیاتی شدن و فعلیت درآوردن طرح ها کمک کند.

این نماینده مجلس شورای اسلامی با توجه به تخصصی بودن فعالیت های سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری بیان کرد: در سالی که مقام معظم رهبری با شعار "اقتصاد و فرهنگ " مزین کرده است باید این اداره کل تلاش کند با "مدیریت جهادی " به توسعه بخشی استان گیلان شتاب بیشتری بدهد.

مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری گیلان ضمن ارائه گزارشی از برنامه های اجرا شده ستاد در سال 93 گفت : نوروز سالجاری به واسطه برنامه ریزی هایی که از قبل از نوروز انجام شده بود با تشکیل ستاد خدمات اجرایی سفر به ریاست استاندار محترم تجربیات خوبی به دست آمد که در نتیجه استان گیلان را  جزو استانهای برتر کشور  در بحث اقامت قرار داده است .

 علیزاده تاکید کرد : اطلاع رسانی گسترده و استفاده از رسانه های دیداری و شنیداری سبب شد که مسافران با آمادگی بیشتر و شناسایی ظرفیت ها وارد استان شوند.

رضا علیزاده با تاکید بر اینکه حدود یک‌هزار و 133 واحد با ظرفیت 19 هزار تخت در ایام نوروز مهیای استفاده مسافران بود، تصریح کرد: به دلیل حجم بالای ورود مسافرین به استان از خوابگاه‌های دانشجویی، مدارس و مساجد هم استفاده شده است.