FA | EN | RSS

پنج شنبه, 29 شهریور 1397

توانمند سازی اقتصاد گردشگری و صنایع دستی با حمایت از سرمایه گذاری در استان گیلان

مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان گیلان در نشست مشترک با مدیریت شعب بانک رفاه استان گیلان بر تقویت فعالیت اقتصادی مبتنی بر گردشگری  و صنایع دستی تاکید کرد و گفت:برای رسیدن به توانمندی اقتصادی ضرورت شناسایی فرصت ها و قابلیت های سرمایه گذاری وجود دارد که با توجه به ویژگیهای استان گیلان سرمایه گذاری در بخش گردشگری و صنایع دستی قابل توجیه و از منطق اقتصادی برخوردار است.

رضا علیزادهضمن اشاره به سفر های نوروزی اظهار داشت: تجربه فعالیت در ستاد هماهنگی خدمات سفر در نوروز 93 نشان داد،گیلان مقصد گردشگری قابل اعتنا برای مسافران بوده و رشد ماندگاری گردشگران نشان از مقصد بودن گیلان برای انواع سفر ها دارد.

وی با توجه تنوع نیاز های خدماتی در بخش گردشگری استان گیلان تصریح کرد: در وضع موجود مجموعه های اقامتی و پذیرایی و کارگاههای صنایع دستی بسیار خوبی برای عرضه خدمات در استان گیلان وجود دارد ولیکن سطح نیاز برای انجام انواع سرمایه گذاری در این بخش بیش از پیش وجود دارد که امید است با حمایت بانک های استان انجام این امر میسر شود.

بهشتی مدیر عامل شعب بانک رفاه استان گیلان نیز با تقدیر از فعالیتهای ستاد هماهنگی خدمات سفر استان گیلان گفت: اقدامات ارزشمندی برای خدمت رسانی به مسافران نوروزی در ایام نوروز 93 به انجام رسیده است که اهتمام جدی مدیران عالی استان گیلان برای ایجاد فضای خدمت رسانی به مردم و مسافران نوروزی را نشان می دهد.

رییس شعب بانک رفاه استان گیلان اهمیت اشتغالزایی را مهمترین مقوله در سیاست های مدیران استان گیلان دانست و اظهار داشت: باید از ظرفیت گردشگری و صنایع دستی نهایت بهره برداری را نمود و با اجرای پروژه های سرمایه گذاری در این بخش زمینه اشتغال گسترده را فراهم کرد.

وی توجیه اقتصادی پروژه های سرمایه گذاری در بخش گردشگری را یک اصل دانست و گفت:امکان سنجی و توجیه پذیر بودن پروژه های گردشگری می بایست در فضای کارشناسی، مسیر سرمایه گذاری منطقی را هموار سازد،این موضوع می تواند ضمن بالا بردن انگیزه حمایت تسهیلاتی از سرمایه گذاران ،امکان بازپرداخت را فراهم کرده و این چرخه را ادامه دهد.

بهشتی با اعلام آمادگی جهت حمایت از طرحهای سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان گیلان افزود:بانک رفاه استان گیلان آمادگی دارد از طرحهایی که از پشتوانه کارشناسی برخوردار است ،حمایت کرده و با اعطاء تسهیلات مناسب سرعت پروژه های نیمه تمام را برای بهره برداری افزایش دهد.