FA | EN | RSS

شنبه, 02 تیر 1397

تاکید استاندار بر تلاش جمعی در مسیر توسعه گردشگری گیلان

استاندار گیلان با اشاره به تلاش های صورت گرفته در حوزه کارآفرینی، بر تلاش جمعی در مسیر توسعه گردشگری گیلان تاکید نمود.

 

استاندار گیلان با اشاره به تلاش های صورت گرفته در حوزه کارآفرینی، بر تلاش جمعی در مسیر توسعه گردشگری گیلان تاکید نمود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان گیلان؛ دکتر محمدعلی نجفی در آیین یازدهمین جشنواره کار آفرینان برتر با تبیین نمودن مفهوم کار آفرینی ، مباحث کار آفرینی را فراتر از اشتغالزایی دانست و گفت : کار آفرینان زمان و مکان را دیده و خوب می‌اندیشند و در بخش‌های خاص وارد عرصه بازار شده و به دنبال عنایت خاص، شانس، تسهیلات ویژه نیستند.

وی با بیان اینکه فضای اشتغال در بسیاری از نقاط کشور و استان در حال فراهم شدن است ، افزود : براساس گزارش مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی گیلان در بهبود فضای کسب و کار جزو استان‌های برتر کشور است.

استاندار گیلان با اشاره به توفیقات حاصل شده در بخش اشتغال استان و تعامل مردم و مسئولین استان، از برگزاری نشست‌های مستمر و هفتگی حمایت از کارآفرینان و بخشهای تولیدی، صنعتی، کشاورزی، گردشگری خبر داد و افزود :هم اکنون برنامه‌های متعددی  در بخش توسعه گردشگری استان در دست اجرا داریم.

وی آینده گیلان بسیار خوب متصور کرد و افزود : توسعه بخش گردشگری از جمله نکات مهمی است که باید به آن توجه ویژه‌ای داشته باشیم.

این مسئول با بیان اینکه گیلان در بخش فارغ التحصیلان جوان و دانش آموختگان از ظرفیت بالایی برخوردار است افزود : باید زمینه اشتغال هر چه بیشتر این عزیزان را فراهم کنیم.

وی از کاهش 6 درصدی نرخ بیکاری گیلان در طی 3 سال خبر داد و افزود : افرادی که با این گونه آمارها آشنا هستند می‌دانند که کاهش این  مقدار نرخ بیکاری در طی 3 سال اقدامی ارزشمند است.

استاندار گیلان با بیان اینکه در نیمه نخست سال 95 نرخ بیکاری در گیلان برای اولین بار تک رقمی شد و به رقم 9.6 درصد رسید افزود : البته این به معنای حل کامل مشکل بیکاری نیست و بویژه در بخش اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاهی نگرانی داریم.

نماینده عالی دولت در گیلان بر ضرورت بهره‌گیری از کار آفرینان برتر تأکید کرد و افزود : باید تمامی امکانات و فضا برای توسعه و رشد کارآفرینان فراهم شود تا این عزیزان خوب بیاندیشند و وارد بازار کار شوند.

دکتر نجفی با بیان اینکه باید دردمندی‌های کارآفرینان را احصاء و در حل مشکلات آنان کوشا باشیم افزود : هیچکس حق ندارد مانع از رشد و حرکت این عزیزان شود.