FA | EN | RSS

شنبه, 02 تیر 1397

رونق افزایی اقتصادی در گیلان با نگاهی جامع بر اشتغال خرد و حمایت از کارآفرینان

مدیر کل میراث فرهنگی،صنایع دستی وگردشگری گیلان: رونق افزایی اقتصادی و رفع معضل بیکاری در گیلان با نگاهی جامع بر اشتغال خرد و حمایت از کارآفرینان امکانپذیر می شود.

مدیر کل میراث فرهنگی،صنایع دستی وگردشگری گیلان در حاشیه یازدهمین جشنواره امتنان از کارآفرینان برتر استان گیلان که در تالار حکمت دانشگاه گیلان برگزار شد گفت: کارآفرینی شامل خلق یا کشف و بهره برداری از فرصت هایی است که از تعامل کارآفرینی با محیط پیرامونش منتج می شود .

رضا علیزاده کارآفرینان را افرادی خلاق خواند که با ترکیب داشته های خود و توجه به نیاز بازار محصولی جدید را به وجود می‌آورد و نبض بازار را در دست می گیرند.

وی از صنایع دستی استان بعنوان عنصری در جذب گردشگر و راهکاری برای توسعه اقتصادی گیلان یاد کرد و اظهار داشت: در کوتاه مدت رونق افزایی اقتصادی و رفع معضل بیکاری با نگاهی جامع بر اشتغال خرد و حمایت از کارآفرینان امکانپذیر می شود.

این مسئول با اشاره به تنوع هنرهای سنتی و صنایع دستی در گیلان و ترکیب رنگ و جنس مواد تشکیل دهنده آن، خاطرنشان کرد: تلفیق هنرهای سنتی استان برای تولید صنایع دستی جدید و کاربردی موجب جلب رضایت گردشگران و در نتیجه افزایش فروش خواهد شد.

وی با بیان اینکه کارآفرینی موفق مستلزم دانش افزایی و توجه به محیط اطراف است، تصریح کرد: گیلان به لحاظ داشتن ظرفیت های بالا در حوزه های مختلف زیرمجموعه گردشگری، توان خوبی در جهت توسعه این صنعت دارد؛ لذا هنرمندان گیلانی می توانند با الگوگیری از طبیعت و جلوه های هنر اصیل استان اثری نوین و عامه پسند خلق نمایند.

مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان تصریح نمود: توسعه گردشگری گیلان باید پاسخی خلاقانه به نیازهای اقتصادی و معیشتی جامعه محلی مناطق گردشگری باشد که تحقق این امر مهم با برندسازی و در پی آن کارآفرینی محقق می شود.