FA | EN | RSS

پنج شنبه, 29 شهریور 1397

توزیع بیش از 700 هزار نسخه اقلام فرهنگی در بین گردشگران نوروزی استان گیلان

همزمان با فرا رسیدن سال نو و ورود خیل عظیمی از گردشگران به استان گیلان، تعداد بیش از700  هزار نسخه از اقلام فرهنگی، به منظور معرفی جاذبه ها و ظرفیت های گردشگری استان، در بین مسافران توزیع شد.

این اقلام فرهنگی متنوع، شامل انواع بروشور ها از جمله بروشور موزه رشت، موزه میراث روستایی، موزه مردم شناسی فومن، شهرک تاریخی ماسوله، بنای تاریخی قلعه رودخان و... بوده است.

بروشورهای معرفی انواع غذاهای محلی، سوغات، صنایع دستی و هنرهای سنتی و معرفی جاذبه های گردشگری شهرستان های گیلان اعم از جاذبه فرهنگی، طبیعی، مذهبی و... نیز از جمله دیگر اقلام توزیع شده در بین گردشگران به شمار میرود.

همچنین انواع نقشه های گردشگری استان را می توان در میان این اقلام فرهنگی مشاهده نمود.

گفتنی است:در راستای هدایت و راهنمایی هرچه بهتر و بیشتر مسافران نوروزی و نیز تسریع در انجام برنامه های سفر آنها، تعداد 62 پایگاه اطلاع رسانی از تاریخ 28 اسفند ماه 1392 در سطح استان مستقر شده اند که تا تاریخ 15 فروردین ماه 1393 نیز به فعالیت خود ادامه خواهند داد.

شایان ذکر است: این پایگاه های اطلاع رسانی، با همکاری نیروهای آموزش دیده اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، جمعیت هلال احمر، شهرداری ها و سایر سازمان ها و نهادهای مربوطه امر هدایت و راهنمایی مسافران نوروزی را به سمت مراکز اقامتی و پذیرایی، تفریحی و نیز جاذبه های گردشگری بر عهده دارند.

همچنینتلویزیون های شهری نیز، بخش مهمی از راهنمایی مسافران نوروزی را در سطح استان به صورت آنلاین برای گردشگران نمایش می دهند.