FA | EN | RSS

پنج شنبه, 29 شهریور 1397

فرماندار رودبار اعلام کرد: اقدامات لازم جهت جلوگیری از استقرار مسافران در اطراف سفیدرود انجام شود

فرماندار شهرستان رودبار با اشاره به احتمال طغیان رودخانه سفیدرود با توجه به بارش باران، بر اتخاذ تدابیر لازم برای جلوگیری از استقرار مسافران نوروزی در اطراف این رودخانه تاکید کرد.

سید محمد احمدی،عصر یکشنبه در نشست ستاد بحران شهرستان رودبار اظهار داشت: در پی اعلام سازمان هواشناسی مبنی بر کاهش دمای هوا و بارش باران و برف، دستگاه های شهرستان می بایست جهت مقابله با بحران احتمالی آماده باشند.

وی ادامه داد: آخرین هماهنگی ها و برنامه ریزی های لازم برای مقابله با هرگونه مشکل نیز باید انجام شود.

احمدی با اشاره به ورود و خروج  بخش اعظمی از مسافران و گردشگران نوروزی از رودبار افزود: به دلیل احتمال طغیان رودخانه ها بویژه سفیدرود می بایست تدابیر لازم برای جلوگیری از استقرار مسافران در این مناطق بعمل آید.

وی همچنین احتمال ریزش سنگ ریزه و گل و لای و رانش در بعضی راه های مواصلاتی را یادآور شد و از اداره راه و شهرسازی و شهرداران خواست تا با تمام توان و بهره گیری از شرکت های خصوصی، آمادگی لازم را در این زمینه داشته باشند.

فرماندار رودبار همچنین از ادارات برق، آب و فاضلاب شهری و روستایی، گاز و نفت و سایر دستگاه های مرتبط درخواست نمود تا تمهیدات لازم را جهت جلوگیری از هرگونه قطعی و یا ترمیم فوری در صورت بروز هرگونه حادثه ای را فراهم کنند.

وی در ادامه از بخشداران و شهرداران نیز خواست که با آمادگی لازم در محل خدمت خود حضور داشته باشند.

گفتنی است: شهرستان رودبار در 67 کیلومتری جنوب مرکز استان گیلان واقع است.