FA | EN | RSS

دوشنبه, 25 تیر 1397

منطقه آزاد انزلی از پایه های مهم تحقق اقتصاد مقاومتی و توسعه اقتصادی گیلان است

رئیس ستاد هماهنگی خدمات سفر گیلان گفت: منطقه آزاد انزلی یکی از پایه های مهم تحقق اقتصاد مقاومتی در استان و توسعه اقتصادی  گیلان است.

رئیس ستاد هماهنگی خدمات سفر گیلان در بازدید از منطقه آزاد انزلی گفت: این منطقه یکی از پایه های مهم تحقق اقتصاد مقاومتی در استان و توسعه اقتصادی گیلان است.
  
محمد علی نجفی ، منطقه آزاد انزلی را فرصت توسعه همه جانبه استان ارزیابی کرد و اظهار داشت: این منطقه آزاد یکی از پایه های مهم تحقق اقتصاد مقاومتی در استان به شمار می رود .

 وی افزود: درچارچوب اقتصاد مقاومتی باید امکانات بالقوه موجود در استان را به بالفعل تبدیل کرده و با بهره گیری از ظرفیتها و توانمندیهای داخلی در تعامل با اقتصاد جهانی، توان رقابتی صادرات محصولات خود را افزایش دهیم.
وی افزود: با عملیاتی کردن مصوبه کالای همراه مسافر از سوی سازمان منطقه آزاد انزلی که با همکاری نهادهایی چون گمرکات استان محقق شده، علاوه بر خدمات رسانی به مردم و گردشگران، این مزیت تجاری می تواند فرصتهای اشتغال متعددی در سطح منطقه و استان فراهم آورد.
نجفی با بیان اینکه در زمینه اقتصاد مقاومتی علاوه بر ظرفیتهای موجود در منطقه آزاد انزلی، استان گیلان از پتانسیل های فراوانی در صنایع کشاورزی و گردشگری برخوردار است، افزود: درباره صنعت چای برای نخستین بار "چای" دارای ردیف و بودجه جداگانه در بودجه کشور شده و 60 میلیارد تومان نیز برای بهسازی و اصلاح باغات چای استان و 100 میلیارد تومان نیز برای خریداری برگ سبز چای اختصاص یافته است.
رئیس ستاد اجرایی هماهنگی خدمات سفر گیلان همچنین از طرح های توسعه، پروژه تقاطع غیر همسطح ، طرح ساحلی، فاز تجارت، شهرک صنعتی و یکی از واحدهای صنعتی  نمونه  تولید و صادرات پوشاک منطقه آزاد به کشور های اروپایی با بیش از 600 نفر از نیرو های انسانی بومی استان بازدید به عمل آورد
.