FA | EN | RSS

پنج شنبه, 28 تیر 1397

بهره مندی بیش از 28هزار مسافر نوروزی از زائرسراهای بقاع متبرکه گیلان

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان گیلان خبر داد: بیش از 28 هزار زائر مسافر نوروزی از امکانات زائرسراهای بقاع متبرکه و امام زادگان گیلان بهره مند شدند.

حجت الاسلام و المسلمین ولی عادلی روز شنبه با اعلام این خبر اظهار داشت: بقاع متبرکه گیلان از جمله بی بی حوریه بندرانزلی، امام زاه ابراهیم و اسماعیل آستارا، سید رضا دلیجان ماسال و امام زاده هاشم رشت و... از جمله ی بقاع متبرکه ای بودند که زائرسراها و سوئیت های خود را در اختیار مسافران نوروزی قرار دادند.

وی از امکان نصب چادر در جوار امام زادگان گفت و افزود: انجام این مهم با هماهنگی هیات های امناء بقاع متبرکه صورت می پذیرد.

اجرای طرح آرامش بهاری از دیگر برنامه هایی بود که مدیرکل اداره کل اوقاف و امور خیریه گیلان به آن اشاره داشت و در این خصوص تصریح کرد: این طرح از 28 اسفند در 199 بقعه متبرکه و امامزادگان استان به اجرا درآمده و تا پانزدهم فروردین نیز ادامه خواهد داشت.

وی برگزاری خیمه های معرفت را از جمله ی برنامه های طرح آرامش بهاری عنوان و خاطر نشان کرد:به منظور مشاوره و پاسخگویی به شبهات شرعی مسافران و زائران، 23 خیمه معرفت در بقاع متبرکه گیلان با حضور 33 روحانی اعزامی از قم و 150 مبلغ بومی از گیلان برپا شده است.

شایان ذکر است: استان گیلان دارای بیش از 900 بقعه متبرکه است.