FA | EN | RSS

پنج شنبه, 29 شهریور 1397

طرح نوروزی پلیس گیلان با بیش از هزار واحد گشتی

سیدتقی امینی،رییس پلیس راهورگیلان،رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی را ضامن سلامتی هموطنان برشمرد و ضمن تاکید بر لزوم استفاده از کمربند ایمنی، نسبت به خطرات نشاندن کودکان و خردسالان در صندلی جلوی خودرو هشدار داد.
وی همچنین خاطرنشان کرد: لازم است که رانندگان گرامی به هنگام استفاده از تلفن همراه، در منتهی الیه سمت راست توقف نموده و پس از پایان مکالمه، به رانندگی خود ادامه دهند.


رییس پلیس راهنمایی و رانندگی فرماندهی انتظامی استان گیلان در ادامه ضمن اشاره به لزوم رعایت نکات ایمنی توسط رانندگان، بر استفاده به موقع از راهنما درهنگام تغییر مسیر و نیز اقدام به گردش و دور زدن تاکید کرد و سبقت و سرعت غیرمجاز توسط راننده را بازی با زندگی خود و سرزنشینان توصیف کرد.
وی با یادآوری اینکه در تمامی معابر، سرعت با دوربین و توسط بازرسان و عوامل گشت نامحسوس کنترل می شود، تصریح کرد: رانندگی هنگام خستگی یا بیماری یعنی استقبال از حادثه.
سرهنگ امینی لغزندگی جاده و عدم رعایت سرعت مجاز را از عوامل مهم ایجاد تصادفات رانندگی در هوای بارانی بیان کرد و افزود: مسافران از پارک کردن اتومبیل خود در نقاط خلوت و قرار دادن اسناد در داخل آن خودداری کنند.
گفتنی است: طرح نوروزی پلیس گیلان از 26 اسفندماه آغاز شده و 600 واحد گشتی در حوزه انتظامی و 450 واحد گشتی در حوزه راهنمایی و رانندگی و پلیس راه در این طرح مشارکت دارند.
 همچنین 58کانکس پلیس نیز در تفرجگاه ها، پارک ها و دیگر نقاط حساس جهت راهنمایی، هدایت و تامین امنیت عمومی استقرار یافته اند.