FA | EN | RSS

دوشنبه, 01 مرداد 1397

استاندار گیلان تاکید کرد: توسعه اشتغال گیلان، در گرو رونق گردشگری

به گزارش مرکز اطلاع رسانی ستاد اجرایی هماهنگی خدمات سفر استان گیلان:

محمدعلی نجفی، استاندار گیلان در اولین جلسه شورای اداری شهرستان املش در سال جدید که صبح سه شنبه برگزار شد اظهار داشت: باید با قوت و مدیریت قوی و در کنار مردم، آنچه که مدنظر رهبر انقلاب بوده را محقق سازیم.

وی ضمن اشاره به نامگذاری سال جاری تحت عنوان «اقتصاد و فرهنگ؛ با عزم ملی و مدیریت جهادی» از سوی رهبر معظم انقلاب افزود: تمامی ظرفیت ها را در استان جهت تحقق شعار امسال به کار می گیریم.

نجفی با اشاره به فعالیت های عمده ی کشاورزی در شهرستان املش، بر لزوم توسعه تولید داخلی در راستای تحقق بخشیدن به رونق اقتصاد کشور تاکید کرد و افزود: جهت نیل به اهداف کلان کشور، می بایست تمامی نیروها و تخصص داخلی را در این زمینه به کار گرفت.
وی ضمن اشاره به بارش باران طی روزهای گذشته، از ورود بیش از دو میلیون مسافر به استان گیلان خبر داد و تصریح کرد: با توجه به ظرفیت های عظیم گردشگری استان در بحث توریسم طبیعی، تاریخی، مذهبی، فرهنگی، سلامت و... وجود این حجم از سفر به گیلان دور از انتظار نبود و این در حالی است که طبق برنامه ریزی های انجام شده، شرایط لازم جهت ورود 6 میلیون مسافر نیز پیش بینی شده است.
وی با اعلام کاهش 80 درصدی تلفات انسانی نوروز 93 در جاده ها، به جان باختن 12 تن از هموطنان در سال گذشته اشاره کرد و افزود: خوشبختانه این رقم در سال جاری به پنج نفر کاهش یافته است.
نجفی همچنین از اهمیت جذب گردشگر در توسعه اشتغال گفت و ادامه داد: با توجه به قدمت و آثار و بناهای تاریخی و جاذبه های گردشگری شهرستان املش، توجه به این مهم را می بایست در تحقق توسعه بحث اشتغال جوانان مورد تاکید قرار داد.
مهدی جعفری فرماندار املش نیز در حاشیه این نشست ضمن قدردانی از استاندار گیلان، احداث راه مستقل به ییلاقات املش و اجرای طرح احداث راه سیاهکل- املش- رامسر را از مهمترین طرح های توسعه این شهرستان بیان کرد.