FA | EN | RSS

دوشنبه, 01 مرداد 1397

افتتاح 2طرح گردشگری در شهرستان سیاهکل

با حضور مسئولان شهرستان سیاهکل 2طرح گردشگری به بهره برداری رسید.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان گیلان؛در مراسم افتتاح فاز اول تونل گردشگری میکال که با حضور معاون فرماندار،بخشدار دیلمان و دیگر مسئولان شهرستانی برگزار شد،باقری مسئول نمایندگی این اداره کل در سیاهکل با اشاره به جایگاه گردشگری در توسعه اقتصادی و جذب پایدار تویست اظهار داشت:در دنیای امروز آثار تاریخی و فرهنگی سهم بسزایی در ماندگاری گردشگران و معرفی مناطق گردشگری دارد.

وی،جاذبه های طبیعی و تاریخی شهرستان سیاهکل را کم نظیر خواند و افزود:آمارها نشان می دهد که علاقمندان به طبیعت گردی و گردشگری تاریخی تمایل بیشتری به حضور در این شهرستان دارند که با تمرکز به این مسئله می توان رونق گردشگری از طریق توسعه زیرساختهای گردشگری این شهرستان را ترسیم نمود.

وی در خصوص تونل میکال تصریح کرد:این تونل یا همان غار از سازه هایی تشکیل شده که تا دهه ۶۰هجری شمسی درب آن باز بوده و مورد استفاده عموم قرار داشت.

باقری بازگشایی دهانه این تونل در فاز اول با اعتباری بالغ بر 300میلیون ریال را گامی برای احیای این اثر خواند افزود:فاز دوم این پروژه کاوش جهت تعیین قدمت،نوع کاربری و همچنین تبدیل آن به محیطی مناسب جهت استفاده گردشگران است.

وی با اشاره به روند علمی و بررسی های مستمر در جریان اجرای پروژه اشاره کرد و بیان داشت:اجرای اینگونه طرح ها علاوه بر ایجاد اشتغال،رونق اقتصادی و آبادسازی منطقه موجب معضل مهاجرت خواهد شد.

افتتاح یک مرکز اطلاع رسانی و رزواسیون خانه مسافر با اعتباری بالغ بر 100میلیون ریال از دیگر پروژه های مورد افتتاح در حوزه گردشگری طی روز گذشته شهرستان سیاهکل بود.