FA | EN | RSS

دوشنبه, 25 تیر 1397

برگزاری کارگاه آموزشی بومگردی در روستای بدون بیکار دهنه سرشیجان

کارگاه آموزشی بومگردی در روستای بدون بیکار دهنه سرشیجان شهرستان رشت برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان،صبح امروز کارگاه آموزشی بومگردی با شعار"اقامتگاه های بومی،مشارکت محلی،اشتغال پایدار و توسعه روستایی"در روستای بدون بیکار دهنه سرشیجان شهرستان رشت برگزار شد.

حسین میرزایی رییس اداره میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری شهرستان رشت در تشریح جزئیات این کارگاه آموزشی اظهار داشت:این دوره آموزشی یکروزه تلاشی برای تحقق شعار سال مبنی بر"اقتصاد مقاومتی،تولید و اشتغال"بوده و خودکفایی و به حداقل رساندن محرومیت های روستایی را بعنوان هدف دنبال می کند.

وی با بیان اینکه در این دوره آموزشی که از سوی اداره میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری شهرستان رشت و صندوق کارآفرین آمید برگزار شده،جمعیت روستایی روستای دهنه سرشیجان از طریق آموزش های دو تن از اساتید برجسته گیلان با ضوابط بومگردی،راهکارهای توسعه مشارکت محلی،چگونگی ایجاد کسب و کارهای خرد و برندسازی برای تولیدات روستایی آشنا می شوند.

این مسئول با اشاره به جایگاه تعیین کننده مهارت آموزی در ایجاد اشتغال مولد و توسعه زیر ساختهای اقتصادی روستاها،توجه به گردشگری روستایی و آموزش های مرتبط با این موضوع را امری مهم قلمداد کرد.

این مسئول بر لزوم مشارکت محلی جهت توسعه و تعالی روستاهای گیلان تاکید کرد و گفت:باید در سایه تعامل ظرفیت‏های گردشگری هر منطقه را به طور واقعی شناسایی و امکانات توسعه ظرفیت‏های گردشگری را با ارزیابی دقیق مشخص نمود.