FA | EN | RSS

پنج شنبه, 29 شهریور 1397

انزلی آماده استقبال از مسافران نوروزی می‌شود

فرماندار انزلی گفت: انزلی آماده استقبال از مسافران نوروزی می‌شود.

به گزارش وابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان، میر شمس مومنی‌زاده در جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر این شهرستان اظهار کرد: انزلی از شهرستان‌های مهم و گردشگرپذیر استان و کشور است.

وی با اشاره به اینکه در ایام تعطیلات نوروز مرخصی تمام روسای اداره‌های شهرستان لغو است، افزود: آراستگی و نظافت و زیباسازی تمام نقاط شهرستان در ایام نوروز بسیار اهمیت دارد و ورودی و خروجی و معابر عمومی باید برای شهروندان و مسافران تمیز باشد.

فرماندار انزلی با بیان اینکه در چهارشنبه سوری باید برنامه‌ریزی وجود داشته باشد تا کسی آسیب نبیند، گفت: نیروی انتظامی و راهور از اکنون برای سهولت حمل و نقل و تردد در شهر برنامه داشته باشند تا خللی در تردد مردم وارد نشود.

وی روستاهای گردشگری انزلی را دارای محوریت‌های ساحلی دانست و گفت: شوراها و دهیاران نیز فعال‌تر از پیش باید پای کار باشند و واحدهای بهداشتی و درمانی، مخابرات، برق و گاز و دستگاه‌های خدماتی که مردم به آن نیاز دارند در آماده‌باش باشند.

مومنی‌زاده با تصریح بر اینکه طرح‌های ساحلی در روستاها و شهرها آماده پذیرایی از گردشگران باشد، بیان کرد: ایستگاه‌های اطلاع‌رسانی شهرستان انزلی برای گردشگران برپا می‌شود و جایگاه‌های عرضه سوخت و سی‌.ان‌.جی به‌ویژه سرویس‌های بهداشتی آنها برای استفاده از مسافران آماده باشد.

وی از پلیس راه و راهور خواست تا برای کاهش ترافیک برنامه‌ریزی داشته باشند و بیان کرد: عبور موقت از کمربندی انزلی برای کاهش بار ترافیک در نوروز 96 صورت می‌گیرد اما نحوه استفاده از آن متعاقباً اطلاع‌رسانی می‌شود.

فرماندار انزلی با اشاره به اینکه این شهرستان آماده پذیرایی از مسافران نوروزی است، یادآور شد: اماکن پذیرایی، اقامتی و بهداشت مواد غذایی در این ایام از حساسیت بیشتری برخوردار بوده و با متخلفان به شدت برخورد می‌شود.