FA | EN | RSS

دوشنبه, 25 تیر 1397

بهره برداری از نمایشگاه دائمی صنایع دستی در آستارا

نمایشگاه دائمی صنایع دستی شهرستان آستارا در حاشیه محور خروجی این شهرستان به سمت تالش به بهره برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان گیلان؛ شامگاه گذشته نمایشگاه دائمی صنایع دستی آستارا در زمینی به مساحت 200 متر مربع و با صرف بالغ بر 400 میلیون ریال راه اندازی شد.

پردل امیری نژاد مسئول نمایندگی میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری شهرستان آستارا با اشاره به اینکه با بهره برداری از این مرکز، آرزوی دیرین هنرمندان صنایع دستی آستارا محقق شد، افزود: علی صوفی زاد از هنرمندان صنایع دستی آستاراست که با وجود دریافت نشان ملی مهارت، تاکنون محلی برای عرضه آثار خود نداشت و از این پس آثار نازک کاری روی چوب این هنرمند به تولید انبوه خواهد رسید.

وی با اشاره به اینکه این نمایشگاه مجهز به کارگاه تولید آثار نازک کاری روی چوب است، اضافه کرد: صنایع دستی از جمله گلیم و نازک کاری روی چوب به جمهوری آذربایجان و دیگر کشورهای آسیای میانه صادر خواهد شد.

وی با اشاره به تصویب شش میلیارد ریال اعتبار استانی برای حمایت از هنرمندان صنایع دستی آستارا، گفت: با جذب و پرداخت این تسهیلات شاهد رونق مضاعف صنایع دستی در این شهرستان خواهیم بود.

امیری نژاد گفت: انواع صنایع دستی شامل گلیم، معرق کاری روی کاشی و چوب و نازک کاری روی چوب، انواع گل و درختچه های تزئینی در این مرکز عرضه می شود.

شهرستان مرزی بندر آستارا با 86 هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان واقع شده و دارای بیش از یکهزار هنرمند صنایع دستی است.