FA | EN | RSS

شنبه, 30 تیر 1397

برگزاری جشنواره فرهنگی غذا با موضوع سفره افطار در رضوانشهر

مسئول نمایندگی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری رضوانشهر: جشنواره فرهنگی غذا با موضوع سفره افطار در شهرستان رضوانشهر برگزار شد.

منصور هادی پور در تشریح این خبر اظهار داشت:به مناسبت میلاد امام حسن مجتبی (ع) و روز اکرام، جشنواره غذا با موضوع سفره افطار همراه با بازی های بومی محلی ، اجرای موسیقی محلی ، شعر خوانی و اجرای نمایش کشتی محلی و طناب کشی ، قیش بازی در استراحتگاه فرهنگیان پونل برگزار شد.

وی اذعان نمود: در این جشنواره که در استراحتگاه فرهنگیان پونل برگزار شد، ۵۰۰ نفر از خانواده عزتمند کمیته امداد و مسئولین استانی و شهرستانی با پذیرایی از طریق غذا و خوراک سنتی پذیرایی شدند.

هادی پور هدف از برگزاری این مراسم را میزبانی از افراد نیازمند ، ایتام و حفظ نوع دوستی و همچنین معرفی آداب و رسوم فرهنگ ارزشمند ملی و مذهبی خواند و بیان داشت: معرفی بیشتر فرهنگ غذایی گیلان و آشنایی بیشتر با برخی از غذاهای محلی از دیگر اهداف این جشنواره بوده است.

وی با بیان اینکه جشنواره مذکور سومین جشنواره فرهنگی غذا با موضوع افطاری در سطح رضوانشهر است؛ از برگزاری جشنواره بازی های بومی محلی پس از ماه مبارک رمضان در این شهرستان خبر داد.