FA | EN | RSS

پنج شنبه, 29 شهریور 1397

آغاز بازدید از تاسیسات اقامتی و پذیرایی در شهرستان صومعه‌سرا

مسئول میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی صومعه‌سرا: در آستانه عید نوروز، بازدید از تاسیسات اقامتی و پذیرایی در این شهرستان آغاز شد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشکری استان گیلان؛ علیرضا مهرگان مسئول نمایندگی این اداره کل در شهرستان صومعه سرا به آغاز بازدیدهای نظارتی از تاسیسات اقامتی و پذیرایی این شهرستان اشاره نمود و اظهار داشت: در راستای میزبانی بهتر از گردشگران و مسافران روند اجرای بازدید و نظارت های نوروزی افزایش خواهد یافت.

 وی با بیان اینکه این بازدیدها بمنظور نظارت بر کیفیت، نحوه ارائه خدمات، کنترل قیمت‌ها و همچنین رعایت موارد بهداشتی انجام می‌شود، افزود: نمایندگی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی صومعه‌سرا در نظر دارد علاوه بر بازدیدهای روزانه نسبت به بازدیدهای شبانه نیز اقدام نماید.

مهرگان به اجرای بازدیدهای مشترک از 16 اسفند تا پایان تعطیلات نوروزی اشاره نمود و اذعان داشت:کارگاه‌ها صنایع دستی صومعه‌سرا، پذیرای بازدیدکنندگان و مسافران در ایام عید نوروز هستند.

 این مسئول با بیان اینکه برنامه‌های مختلفی در ایام نوروز برای گردشگران در این شهرستان اجرا می‌شود، تصریح کرد: برپایی غرفه‌های صنایع دستی در ورودی شهرستان، چاپ بنر خوشامدگویی، نصب تابلوی راهنما به مناطق گردشگری و چاپ نقشه شهرستان از جمله برنامه‌های این نهاد است.

وی با بیان اینکه میراث فرهنگی صومعه‌سرا آمادگی کامل در راستای میزبانی از مسافران و گردشگران را در ایام نوروز 95 دارد، خاطرنشان کرد: با توجه به نزدیک شدن ایام نوروز و طي جلسات متعدد ستاد تسهيلات نوروزي و ایجاد کمیته‌های مختلف، تمام دستگاه‌ها مرتبط با سفرهاي نوروزي آمادگي و هماهنگي‌هاي لازم را برای استقبال و پذيرايي از مسافران نوروزي در ايام نوروز 95 انجام داده و هيچگونه مشکلي در اين رابطه وجود ندارد.

مسئول نمایندگی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی صومعه‌سرا تصریح کرد: پيش‌بيني مي‌شود با توجه به اطلاع رساني‌هايي که صورت گرفته و تبلیغاتی که در طول سال برای شناساندن جاذبه‌های گردشگری شهرستان توسط میراث فرهنگی انجام شده، امسال شاهد افزایش گردشگران و مسافران نوروزی باشيم.