FA | EN | RSS

پنج شنبه, 29 شهریور 1397

نمایش زیبایی های هنر صنایع دستی آستارا در ایام نوروز

مسئول نمایندگی میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری شهرستان آستارا گفت: در ایام نوروز گردشگران داخلی و خارجی با زیبایی های هنر صنایع دستی این خطه در قالب نمایشگاه های مختلف آشنا می شوند.

 

به گزارش روابط عمومی میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان گیلان؛ پردل امیری نژاد در تشریح این مطلب اظهار داشت: برپایی نمایشگاه های صنایع دستی شهرستان آستارا در مبادی ورودی شهر از سمت شمال و جنوب و در سه نقطه پیش بینی شده است.

وی با اشاره به اینکه استقبال گردشگران از نمایشگاه های میراث فرهنگی آستارا در نوروز سال 94 نسبت به نوروز سال 93 حدود 30 درصد افزایش داشت، اضافه کرد: امسال سه هزار اثر از آثار هنرمندان صنایع دستی شهرستان شامل حصیر ، گلیم ، جاجیم ، سفال ، کیف های دستی و مسافرتی ، خورجین ، تور صیادی ، تابلو فرش های سنتی با طرح های مختلف ، انواع لباس های محلی مردان و زنان آستارا ، معرق کاشی و چوب و نازک کاری بر روی چوب برای بازدید گردشگران عرضه می شود.

این مسئول زمان برپایی این نمایشگاه ها را از اواخر اسفندماه جاری تا 14 فروردین 95 عنوان کرد.

امیری نژاد با بیان اینکه در کنار نقاط عرضه صنایع دستی هنرمندان آستارایی مراکز اطلاع رسانی گردشگری نیز در راستای معرفی جاذبه های طبیعی و گردشگری آستارا و گیلان فعال می شوند ، ادامه داد: سه مرکز اطلاع رسانی در مبادی ورودی شهر با توزیع بروشورهای مختلف نقاط گردشگری شهرستان و استان گیلان را به مسافران نوروزی معرفی می کنند.

وی با اشاره به اینکه در نوروز سال 94 تور آستاراگردی در شهرستان آستارا راه اندازی شد ، بیان کرد: در صورت فراهم بودن شرایط و امکانات لازم این تور در نوروز امسال نیز همه روزه در دو نوبت صبح و عصر با بهره گیری از یک دستگاه اتوبوس و یک دستگاه مینی بوس در مسیرهای تعیین شده خیابان سفیر امید ، درب گمرک ، خیابان حکیم نظامی ، باغ ملی ، گمرک ، خیابان مرزی ، ساختمان قدیمی و تاریخی گمرک ، روستای مرزی باغچه سرا ، جاده کمربندی ، تالاب استیل ، پناهگاه حیات وحش لوندویل ، باغ پرندگان ، بندر آستارا در تردد خواهد بود و در طول مسیر نیز راهنمایان ، جاذبه های گردشگری آستارا را برای مسافران معرفی خواهند کرد.

مسئول نمایندگی میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری شهرستان آستارا در ادامه با بیان اینکه احیای سنت های مربوط به ایام نوروز از جمله دغدغه های میراث فرهنگی است ، گفت: یکی از راه های احیای آیین ها و سنت های مغفول مانده نوروز در منطقه برگزاری جشنواره های مختلف فرهنگی است که با همت متولیان امر می توان قدم های مثبتی را در این راستا برداشت.

امیری نژاد از آمادگی 13 هتل ، 9 مهمانپذیر ، پنج هتل آپارتمان و 20 واحد بین راهی برای پذیرایی از گردشگران نوروزی در شهرستان آستارا خبر داد و بیان کرد: گشت های مشترک میراث فرهنگی با همکاری اداره صنعت ، معدن و تجارت ، شبکه بهداشت و درمان و دیگر نهادهای مرتبط از سطح این واحدهای گردشگری آغاز شده است.