FA | EN | RSS

شنبه, 30 تیر 1397

نمایش هنرهای ملی معاصر حیطه دفاع مقدس از طریق موزه دفاع مقدس

سرپرست نمایندگی میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری ماسال شکل گیری موزه دفاع مقدس را گامی در جهت صیانت از ارزش های دفاع مقدس دانست و افزود: شکل گیری موزه های دفاع مقدس می تواند هنرهای ملی معاصر در دفاع مقدس را به جهانیان شناسانده و نیز با دیگر مراكز علمی و فرهنگی و ارتباط موثری را برقرار نماید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان گیلان؛ مجید کوهی سرپرست نمایندگی این اداره کل در ماسال در دیدار با مسئولان این شهرستان با بیان اینکه میراث فرهنگی هر كشور آیینه تمام نمای سبک زندگی و اندیشه مردمان آن منطقه است،بر لزوم حفظ و احیای داشته های کهن تاکید نمود.

وی توجه به اعتقادات دینی، ملی و فرهنگی را از ملزومات حراست از میراث فرهنگی خواند و اظهار داشت: دفاع مقدس نمونه بارز و نزدیک از یک رویداد با رویکرد ملی و اعتقادیست.

کوهی اذعان نمود: تحقیق و نمایش بخش هایی از دفاع مقدس می تواند پشتوانه ای از فرهنگ، ملیت، مدنیت و عظمت ملی و قومی ما باشد.

این مسئول شکل گیری موزه دفاع مقدس را گامی در جهت صیانت از ارزش های دفاع مقدس دانست و افزود: شکل گیری موزه های دفاع مقدس می تواند هنرهای ملی معاصر در دفاع مقدس را به جهانیان شناسانده و نیز با دیگر مراكز علمی و فرهنگی و ارتباط موثری را برقرار نماید.

وی با اشاره به علاقمندی گروهی از گردشگران داخلي و خارجی برای آشنایی با فرهنگ و میراث دفاع مقدس ، پیشنهاد شکل گیری موزه دفاع مقدس در شهرستان ماسال را مطرح نمود و بیان داشت: مطالعات مقدماتی طرح مذکور با نگاه کارشناسانه به انجام رسیده است.

کوهی خواستار حمایت مسئولان شهرستان برای اجرای طرح مذکور شد و این اقدام را در افزایش جذب گردشگر موثر قلمداد کرد.

امام جمعه شهرستان ماسال،رئیس بنياد شهيد ، کارشناس امور فرهنگي اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي ، کارشناس امور فرهنگي سپاه ،فرماندار و شهردار ماسال در جلسه مذکور حضور داشتند.