FA | EN | RSS

دوشنبه, 25 تیر 1397

اقامت 8 هزار مسافر در صومعه‌سرا

فرماندار صومعه‌سرا از اقامت 8 هزار و 500 مسافر در تیرماه جاری در این شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان؛ حسین اسماعیل‌پور با اشاره به آغاز دور جدید مسافرت‌های تابستانی، اظهار کرد: مراکز اقامتی شهرستان آمادگی کامل برای پذیرایی از مسافران را دارند.

وی با بیان اینکه در تیر ماه جاری بیش از 8 هزار و 500 مسافر وارد صومعه‌سرا شدند، افزود: در نیمه نخست تیر ماه جاری حدود 5 هزار و 348 مسافر وارد شهرستان شدند که از این تعداد، 29 نفر در هتل و مجتمع فرهنگی و تفریحی اقامت داشته‌اند.

فرماندار صومعه‌سرا محل اسکان مسافران را مهمان‌پذیر، منازل استیجاری، مدارس و کمپ‌های موقت عنوان کرد و گفت: 130 نفر نیز در دیگر مراکز اقامتی شامل مهمانسرای اداره‌ها، خوابگاه‌های دانشجویی و سالن‌های ورزشی اسکان یافتند.

وی اقامت 5 هزار و 120 مسافران را در پارک‌ها، حاشیه بلوارها و... ذکر کرد و یادآور شد: در مدت مذکور 35 مرتبه بازرسی و نظارت بر اماکن اقامتی و رستوران‌های بین راهی انجام شده است.

اسماعیل‌پور تعداد ورود مسافر در نیمه دوم تیر ماه جاری را 3 هزار و 614 نفر بیان کرد و افزود: در این مدت 106 نفر در هتل و مجتمع، 11 نفر در مهمانپذیر، 141 نفر در منازل استیجاری، 97 نفر در اقامتگاه‌های موقت و 449 نفر در ستاد اسکان مدارس اقامت داشته‌اند.

وی با اشاره به اینکه تعداد 254 نفر از مسافران در مراکز اقامتی مانند مهمانسرای اداره‌ها، خوابگاه‌های دانشجویی و سالن‌های ورزشی اقامت داشتند، تصریح کرد: دو هزار و 556 مسافر در کمپ‌های موقت اقامت یافتند.

این مسئول انجام 10 مورد نظارت و بازرسی توسط بازرسان از مراکز اقامتی، رستوران و پذیرایی را از جمله اقدام‌ها در نیمه دوم تیرماه جاری برشمرد.

صومعه‌سرا دارای دو هتل، یک مجتمع اقامتی دارای مجوز از اداره کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری و 15 رستوران است.