FA | EN | RSS

پنج شنبه, 29 شهریور 1397

شهر ساحلی انزلی در انتظار ورود گردشگران

شهر ساحلی انزلی در آخرین روزهای ماه مبارک رمضان خود را برای ورود گردشگران آماده می کند.

به گزارش امور فرهنگی و ارتباطات اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان و به نقل از ایلنا :معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار انزلی گفت: دو ماه آینده ، اوج ورود مسافران را شاهد خواهیم بود و باید با خدمات رسانی مناسب و آمادگی، از این فرصت برای رونق فضای کسب و کار در شهرستان استفاده کنیم .

یحیی یوسف پور اظهار کرد : آمارهای سال قبل حکایت از ورود سه و نیم میلیون گردشگر در سال دارد که بخش اعظم آنها در تعطیلات تابستان به انزلی سفر می کنند.

وی با اشاره به این که شنا در دریای خزر از مهمترین جاذبه های گردشگری انزلی است، افزود: 10 طرح سالمسازی فعال دولتی و خصوصی در شهرستان داریم و 140 ناجی غریق را در نوار ساحلی شهرستان اعم از طرح ها و نقاط حادثه خیز مستقر کرده ایم .

معاون فرماندار انزلی متذکر شد: گرچه طرح های سالمسازی با استانداردهای لازم فاصله داشته و نیازمند بهسازی هستند، اما با توجه به بهره مندی از ناجیان غریق، توصیه ما به مردم استفاده از این شناگاه ها به منظور جلوگیری از بروز خطر برای آنهاست .

وی با تاکید بر لزوم اصلاح و بهسازی طرح های سالمسازی دریا جهت ایجاد فرصت برای سرمایه گذاری در شناگاه ها اعلام امادگی کرد .

وی ادامه داد: نشان دادن چهره زیبای شهرستان و فرصت های گردشگری و ارائه خدمات بهینه، موجب جذب سرمایه گذار و پایداری صنعت گردشگری شهرستان خواهد شد.

یوسف پور متذکر شد: باید با شناسایی فرصت ها و معرفی آنها و یافتن نقاط ضعف و رفع آنها و با برنامه ریزی بهتری در بخش گردشگری شهرستان ورود کنیم .

معاون فرماندار انزلی بر لزوم نظارت بر فعالیت هتل ها ، مهمانپذیرها، مجتمع های اقامتی ، مسافر کاشانه ها ،رستوران ها و دیگر اصناف به لحاظ قیمت و نحوه ارائه خدمات و رفتار با مشتری و لزوم جلوگیری از فعالیت بی ضابطه دلالان اقامتگاه های مسافری تاکید کرد.

شهرستان انزلی در 40 کیلومتری شمال غرب مرکز استان گیلان واقع شده است. دریای خزر ، تالاب انزلی ، پل های تاریخی ، بوستان ساحلی (بلوار انزلی ) ، بنای قدیمی دادگستری انزلی، مناره یا فانوس دریایی، موج شکن ، موزیک جیگا( حافظیه) از جمله جاذبه های گردشگری این شهر ساحلی به شمار می آید.