FA | EN | RSS

دوشنبه, 25 تیر 1397

تور روستاگردی برای مسافران تابستانی در آستارا راه اندازی می شود

معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرماندار بندر آستارا گفت: با هم افزایی دستگاه های مرتبط در ستاد اجرایی خدمات سفر، تور روستا گردی برای مسافران تابستانی در این شهرستان راه اندازی می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان، وحید پورحضرت در نشست ستاد اجرایی خدمات سفر آستارا در فرمانداری این شهرستان افزود: برای توسعه بستر و شرایط لازم به منظور آسایش و رفاه گردشگران در تعطیلات تابستان بعد از ماه مبارک رمضان، دستگاه های مرتبط با ستاد باید از تمام توان و امکانات خود بهره بگیرند.

وی راه اندازی تور روستا گردی با هدف معرفی جاذبه های گردشگری آستارا را راهکاری شایسته برای ماندگاری مسافران خواند و اضافه کرد: پس از استقبال مسافران از تور شهرستان گردی در ایام نوروز ، این بار با محوریت روستاهای بخش مرکزی و لوندویل این تور پس از تعطیلات عید سعید فطر فعال می شود.

وی با اشاره به اینکه شهرستان آستارا دارای چهار منطقه نمونه گردشگری است ، اظهار کرد: یکی از این مناطق جذاب و دیدنی منطقه حیران است که همواره مورد توجه گردشگران قرار می گیرد.

وی ادامه داد: شایسته است معرفی جامع این مناطق از سوی متولیان ستاد اجرایی خدمات سفر انجام پذیرد تا در نهایت جذب و ماندگاری مسافران را در پی داشته باشد.

معاون فرماندار آستارا افزود: نگاه بخشی و جزیره ای به منظور ساماندهی و ارائه خدمات شایسته به مسافران تابستانی کارساز نیست و در این راستا اعضای ستاد خدمات سفر باید برنامه های خود را منسجم تر از سال های قبل ارائه دهند.

پورحضرت با اشاره به اینکه سیل ورود مسافران از تعطیلات عید سعید فطر آغاز می شود، ادامه داد: مدیریت پسماند ، سر و سامان دادن به دکه های فلافل فروشی در بازارچه ساحلی ، کنترل ترافیک ، برپایی نمایشگاه های عرضه صنایع دستی و غذاهای محلی در مبادی ورودی و خروجی شهر و نیز در طرح سالمسازی سفیر امید ، بازرسی از واحدهای صنفی ، کنترل ذخیره آرد ، نظارت بر تاسیسات گردشگری ، تامین سوخت جایگاه ها ، نظارت بر سطح کیفی و نرخ ناوگان شهری ، فعال بودن شبانه روزی دستگاه های خودپرداز بانک ها ، آماده باش واحدهای درمانی و داروخانه ها و ایجاد نظم و امنیت پایدار از جمله اقدمات لازم در جهت فراهم کردن بستری آرام برای ماندگاری مسافران تابستانی در بندر آستاراست.