FA | EN | RSS

یکشنبه, 31 تیر 1397

"میلاش"، روستای پایلوت جهت محرومیت زدایی در رودسر

روستای زیبای میلاش با داشتن جاذبه های بی نظیر گردشگری بعنوان روستای پایلوت جهت محرومیت زدایی انتخاب شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان گیلان؛ محمدعلی عابدی مسئول نمایندگی این اداره کل در شهرستان رودسر در تشریح این مطلب اظهار داشت: روستای زیبای میلاش با داشتن طبیعتی بکر و آبشاری معروف در دهستان اشکور سفلی توابع بخش رحیم آباد قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه میلاش با وجود جاذبه های گردشگری فراوان نظیر آبشار، باغات فندق و گل گاوزبان و نیز چشم انداز زیبا با محرومیت مواجه است، اذعان نمود: از سوی فرمانداری شهرستان رودسر ، کمیته امداد امام خمینی( ره ) و کمیته محرومیت زدایی شهرستان رودسر، روستای مذکور بعنوان روستای پایلوت برای محرومیت زدایی و ایجاد اشتغال روستا انتخاب شد .

عابدی با اشاره به وعده دستگاه های مختلف جهت رفع محرومیت در منطقه و ثمربخشی پتانسیل موجود در زمینه گردشگری  و کشاورزی روستا،تصریح کرد:مقرر گردید راه سنگ فرش مناسب برای دسترسی به آبشار ، سرویس بهداشتی ،پارکینگ و خانه مسافر هایی در روستا ایجاد شود و مشکل آب ، برق ،فاضلاب ، جاده و زمین ورزشی روستا نیز رفع شود.

این مسئول خاطرنشان کرد: در صورت تحقق وعده ها،تا پایان شهریورماه امسال روستای میلاش بعنوان روستای نمونه و هدف گردشگری استان معرفی می گردد.

فاصله روستا تا شهر رحیم آباد 28 کیلومتر و تا شهر رودسر 45 کیلومتر است.

تهیه و تنظیم: حدیثه کریمی