FA | EN | RSS

دوشنبه, 25 تیر 1397

تشکیل انجمن های میراث فرهنگی در صومعه سرا

انجمنهایمیراث فرهنگی در صومعه سرا تشکیل می‌شود.

 

به گزارش امور فرهنگی و ارتباطات اداره کل میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری استان گیلان؛ اولین جلسه تشکیل انجمن های میراث فرهنگی با حضور شهرداران، بخشداران و مسئولین ادارات محیط زیست،نیروی انتظامی،صنعت معدن و تجارت، منابع طبیعی، فرهنگ و ارشاد اسلامی، بهداشت، آموزش و پرورش، تعزیرات حکومتی و رییس شورای اسلامی شهرستان صومعه سرا در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری صومعه‌سرا در این نشست گفت: انجمن میراث فرهنگی برای حفاظت و پاسداری از آثار تاریخی، باستانی و ابنیه و حمایت و تشویق هنرمندان رشته‌های مختلف هنرهای سنتی امکانات لازم برای پیشبرد و حفظ هنرهای بومی را فراهم کردند.

علیرضا مهرگان با بیان اینکه این انجمن برای کمک به کارشناسان میراث فرهنگی تشکیل می‌شود افزود: تحقق این موضوع نیازمندهمکاری و کمک دیگر ارگان‌ها و مردم است.

وی با اشاره به برخی از وظایف انجمن مذکور در روستاها و بخش‌ها، خاطرنشان کرد: تعیین مسئولیت و حدود اعضاء در حفاظت از آثار تاریخی، تهیه صورت جامع از آثار تاریخی از طرف اداره میراث فرهنگی، مشورت با اعضاء و جلوگیری از خرید و فروش اشیای عتیقه و معرفی خریداران و فروشندگان و حفاران غیرمجاز بخشی از این وظایف خواهد بود.

این مسئول تصریح کرد: برگزاری دوره‌های آموزشی برای افزایش آگاهی اعضاء در مرحله اول در روستاهای گوراب‌زرمیخ، تولمات، کسما، ضیابر و طاهر گوراب صومعه‌سرا تشکیل می شود.

مهرگان همچنین اذعان داشت: با توجه به پیگیری ها و همکاری این اداره ساخت موزه مردم شناسی صومعه سرا توسط شهرداری صومعه سرا در دست اقدام می باشد.