FA | EN | RSS

شنبه, 30 تیر 1397

پذیرش بالغ بر 8 هزار و 500 مسافر در مدارس فومن

رئیس آموزش و پرورش شهرستان فومن از رشد 11درصدی اقامت مسافران در مدارس شهرستان فومن خبر داد.

 

 

به گزارش امور فرهنگی و ارتباطات اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان، قربان قربانی با بیان اینکه پذیرش مسافران نوروزی در شهرستان فومن از تاریخ 28 اسفند ماه سال گذشته آغاز و تا پایان روز 13 فروردین تداوم داشته است، گفت: طی این مدت بالغ بر 8 هزار و 500 نفر در قالب هزار و 800 خانوار در مدارس شهرستان فومن اقامت یافتند.

وی با اشاره بر اینکه 13 مدرسه در قالب 80 کلاس درس، اردوگاه شهید مطهری با ظرفیت 250 نفر و خانه معلم ماسوله با ظرفیت 26 نفر در جهت اسکان مسافران نوروزی تجهیز و آماده‌سازی شدند، افزود: براساس آمادگی قبلی اداره آموزش و پرورش فومن، با اطلاع یافتن از افزایش تعداد پذیرش و استقبال مسافران، تعداد واحدهای آموزشی مذکور به 100 کلاس افزایش یافت.

قربانی گفت: افزایش تعداد واحدهای آموزشی در نوروز 94 عاملی موثر در جهت رشد 11 درصدی اسکان مسافران در این شهرستان بوده است.

وی ارتقای کیفی و کمی خدمات را از دیگر عوامل تاثیرگذار این رشد دانست و عنوان کرد: ارائه خدمات مطلوب و همکاری با گردشگر از اولویت‌های اصلی ستاد اسکان این شهرستان بوده است.

قربانی یادآور شد: در ستاد اسکان آموزش و پرورش شهرستان فومن علاوه بر فرهنگیان، کارکنان دولت و مشاغل آزاد نیز اقامت یافتند.

رئیس آموزش و پرورش شهرستان فومن در پایان با بیان اینکه اداره آموزش و پرورش به تنهایی نمی‌تواند عهده‌دار پذیرش حجم قابل توجهی از مسافران باشد اظهار کرد: اسکان تعداد انبوه مسافران نیازمند بودجه، آمادگی و همکاری دیگر نهادها است تا خدمات قابل رضایتی ارائه شود.