FA | EN | RSS

دوشنبه, 01 مرداد 1397

تالاب و مناره آجری صومعه‌سرا؛ نقطه توجه گردشگران نوروزی

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری صومعه‌سرا از مورد استقبال قرار گرفتن تالاب و مناره آجری صومعه‌سرا در منظر گردشگران نوروزی خبر داد.

 

 

به گزارش امور فرهنگی و ارتباطات اداره کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان گیلان؛ علیرضا مهرگان با اشاره به جاذبه‌های طبیعی و گردشگری شهرستان صومعه‌سرا اظهار کرد: در تعطیلات نوروز سال جاری شاهد ورود انبوه مسافران به این شهرستان بوده‌ایم.

وی گفت: حدود هشت هزار مسافر در طی تعطیلات نوروزی در اماکن اقامتی مشتمل بر مهمانسراها، هتل‌ها، پارک‌ها، چادرها، مدارس، مجتمع‌های گردشگری شهرستان و... اسکان یافتند.

مهرگان با اشاره به رشد چشمگیر ورود گردشگران نوروزی شهرستان صومعه سرا نسبت به مدت مشابه سال گذشته خاطرنشان کرد: تالاب صومعه‌سرا و مناره آجری گسگر(مناره بازار) از بیشترین مناطق و اماکن مورد بازدید مسافران در این ایام بوده است.

وی به پوشش حمایتی بیمه برای مسافران نوروزی اشاره کرد و گفت: در این ایام کلیه گردشگران بازدیدکننده از مناطق دارای آثار باستانی، تحت حمایت بیمه قرار گرفتند.

مهرگان در ادامه صنایع‌دستی را نماد هنر هنرمندان و معرف هر شهر دانست و عنوان کرد: در نوروز 94 هشت غرفه از آثار هنرمندان و محصولات این شهرستان از جمله چرم‌دوزی، صنایع‌دستی، بافت‌های سنتی، پولک‌دوزی، سوغات محلی، چای و... با همکاری شهرداری و فرمانداری در ورودی این شهرستان دایر شد.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری صومعه‌سرا با بیان اینکه درصدد ایجاد بازارچه صنایع‌دستی در صومعه‌سرا هستیم، اذعان داشت: ایجاد بازارچه‌های دائمی، ضمن حمایت از هنرمندان سبب تقویت هنرهای قابل پیشرفت خواهد شد.

مهرگان با اشاره بر فعالیت 300 هنرمند صنایع‌دستی در شهرستان صومعه‌سرا گفت: بالغ بر 150 نفر از این هنرمندان تحت حمایت بیمه قرار دارند.

وی معرفی بیشتر جاذبه‌های گردشگری، ایجاد بازارچه‌های صنایع‌دستی، نصب تابلو، بروشور و... را از عوامل تاثیرگذار در جذب گردشگر دانست.

مسئول نمایندگی اداره میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری صومعه‌سرا در پایان برگزاری و تقویت جشنواره‌ها از جمله توت فرنگی، رشته خشکار، حلوای ضیابری، حلوای سیاه و... را از برنامه‌های در دست اجرا برای معرفی شهرستان که جذب گردشگر را در پی خواهد داشت، ذکر کرد.