FA | EN | RSS

شنبه, 30 تیر 1397

استقبال گردشگران نوروزی از جشنواره اقوام ایرانی در انزلی

مسئول نمایندگی میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری بندر انزلی از موفقیت در اجرای جشنواره اقوام ایرانی و رضایتمندی گردشگران نوروزی خبر داد.

 

 

به گزارش امور فرهنگی و ارتباطات اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان, ابوالفضل گودرزوند چگینی نماینده این اداره کل در شهرستان بندر انزلی اظهار داشت:بمناسبت فرا رسیدن نوروز و لزوم انجام اقداماتی شاد و دلپذیر برای گردشگران، جشنواره اقوام ایرانی با همکاری ۸ استان کشور در انزلی در حال برگزاریست.

وی با بیان اینکه هدف از برگزاری این ویژه برنامه آشنایی بیشتر مردم با آداب و رسوم قوم های ایرانیست،اذعان داشت: جشنواره مذکور از هفتم فروردین آغاز شده و تا شانزدهم ماه جاری ادامه خواهد داشت.

گودرزوند چگینی افزود: دراین جشنواره اقوام نقاط مختلف کشور به ارائه خوراک، لباس و دست ساخته‌های بومی محلی استان خود می‌پردازند .

وی از اجرای موسیقی سنتی و نمایش‌های بومی- محلی در محل برگزاری این جشنواره خبر داد و گفت: تاکنون گروه گیلکی، کردی،آذری،خراسانی و ترکمن برنامه های خود را اجرا نمودند.

این مسئول استقبال گردشگران نوروزی از جشنواره اقوام ایرانی در نوروز امسال را مطلوب ارزیابی کرد و از گردشگران خواست تا برای آشنایی با فرهنگ های مختلف سرزمین عزیزمان از جشنواره اقوام ایرانی بازدید کنند.