FA | EN | RSS

شنبه, 30 تیر 1397

برگزاری جشنواره غذای محلی و صنایع دستی در ماسال

مسئول نمایندگی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ماسال از برگزاری جشنواره غذاهای محلی در ۱۲ و ۱۳ فروردین خبر داد.

 

 

به گزارش امور فرهنگی و ارتباطات اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان گیلان؛ محمود الخاص‌پور در تشریح این خبر اظهار کرد: برای آشنایی مسافران و گردشگران با صنایع دستی و غذاهای محلی ماسال، جشنواره غذاهای محلی و صنایع دستی این شهرستان 12 و 13 فروردین ماه برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه این جشنواره در روستای گنذر برگزار می‌گردد، افزود: علاقه‌مندان می‌توانند با حضور در این جشنواره با فرهنگ ماسال بیشتر آشنا شوند.

این مسئول گفت: از ابتدای تعطیلات نوروزی تا کنون بیش از پنج هزار نفر از باغ پرندگان ماسال بازدید کرده‌اند.

الخاص‌پور با بیان اینکه بیش از 10 هزار بروشور در راستای معرفی اماکن اقامتی، سیاحتی، گردشگری و تاریخی  و .. ماسال بین مسافران توزیع شده است، تصریح کرد: این بروشورها از طریق ایستگاه‌های اطلاع‌رسانی، پمپ‌بنزین‌ها و واحدهای اقامتی توزیع شده است.

وی با بیان اینکه برای پنج ایستگاه صنایع دستی مجوز صادر شده است، خاطرنشان کرد: در مدارسی که محل اسکان مسافران نوروزی است اقلام فرهنگی توزیع شده است.

مسئول نمایندگی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ماسال اظهار کرد: کلاس آموزشی برای صاحبان خانه مسافرها با حضور مدرس کشوری، گردشگری در روستای طاسکوه ماسال قبل از تعطیلات سال نو برگزار شد.

الخاص‌پور با بیان اینکه در شهر شاندرمن کلبه اطلاع رسانی ساخته‌اند تا پاسخگوی مسافران باشد، افزود: موسیقی سنتی در شاندرمن و ماسال برگزار شد.