FA | EN | RSS

شنبه, 30 تیر 1397

اسکان 11هزار مسافر نوروزی در بندرکیاشهر

بخشدار بندرکیاشهر با اعلام آمادگی برای پذیرایی از مسافران دور دوم تعطیلات نورزی از اسکان 11هزار مسافر و میهمانان نوروزی تاکنون در این بخش خبر داد.

به گزارش امور فرهنگی و ارتباطات اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان ، قربان خوشحال در حاشیه بازید از مکان های اسکان مسافران نوروزی این بخش از توابع آستانه اشرفیه اظهار کرد: از این تعداد مسافر 687 نفر در اقامتگاه های موقت 10 هزار نفر در چادرهای مسافرتی پارک های ساحلی و جنگلی 250 نفر در مدارس و مابقی نیز در سطح یک هتل و یک مسافرکاشانه فعال در این بخش اسکان پیدا کرده اند.
وی در ادامه با اشاره به جاذبه های گردشگری در این بخش اظهار کرد: 36 کیلومتر نوار ساحلی، تالاب ها و مرداب های طبیعی، اسکله، پارک ملی بوجاق، پارک های جنگلی و ساحلی، منطقه پل چوبی و ... از مهمترین جاذبه های گردشگری بخش بندرکیاشهر به شمار می روند.
خوشحال، این بخش را یکی از مناطق گردشگری گیلان دانست و افزود: وجود جاذبه های گردشگری و تفریحی در این بخش موجب شده تا بندرکیاشهر همواره پذیرای بسیاری از مسافران و گردشگران باشد.
وی ادامه داد: در نوروز امسال شش واحد آموزشی با 34 کلاس درس در بندرکیاشهر برای اسکان مسافران آماده شده است.
وی گفت: هم اکنون تعداد 4 طرح سالمسازی دریا در سواحل این بخش آماده ارائه خدمات به مسافران و میهمانان نوروزی اند.
خوشحال با اشاره به برخی از فعالیت های ستاد تسهیلات نوروزی در این بخش نیز گفت: امسال با توجه به برنامه ریزهای انجام گرفته دو پایگاه امداد و نجات جاده ای نیز در نقاط مختلف بندرکیاشهر مستقر شده است.
بخش بندرکیاشهر از توابع شهرستان آستانه اشرفیه با داشتن 34 روستا دارای بیش از 40 هزار نفر جمعیت در شرق مرکز گیلان قرار دارد.
همچنین رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آستانه اشرفیه از استقبال مسافران نوروزی از نمایشگاه صنایع دستی این شهرستان خبر داد.
علیرضا زارع کار بیان کرد: از این نمایشگاه که همه روزه از ساعت 8 تا 24 در میدان امام حسین (ع) آستانه اشرفیه برای بازدید مسافران و گردشگران برپا می باشد روزانه حدود سه هزار نفر بازدید می کنند.
وی در ادامه با اشاره به اینکه در این نمایشگاه 9 غرفه به منظور معرفی صنایع دستی هنرمندان شهرستان برپا شده است، افزود: در این نمایشگاه آثار صنایع دستی هنرمندان منطقه چون مرواربافی ،حصیر بافی، سراج سنتی، سفال، خراطی، صنایع چوب، البسه محلی به معرض دید علاقه مندان قرار گرفته است.
زارع کار با بیان اینکه این نمایشگاه تا 15 فروردین ماه برپا خواهد بود، افزود: همچنین در حاشیه برپایی این نمایشگاه محصولات کشاورزی شهرستان چون بادام زمینی، برنج، چای و...نیز به مسافران و میهمانان نوروزی عرضه شده است.
وی برپایی چنین نمایشگاه هایی را در شناساندن هرچه بهتر صنایع دستی هنرمندان منطقه بسیار موثر دانست و اظهار داشت: هم اکنون بیش از یکهزار نفر از هنرمندان صنایع دستی در این شهرستان شناسایی شده است.
وی از کورکاء و عبدا...آباد به عنوان مهمترین مراکز فعالیت هنرمندان صنایع دستی این شهرستان نام برد و بیان کرد: از این تعداد هنرمند حدود 450 نفر تحت پوشش بیمه قرار دارند.
وی همچنین با اشاره به اینکه شهرستان آستانه اشرفیه از وجود 16 اثر تاریخی ثبت شده برخوردار است، افزود: پل های خشتی و مجتمع های ساختمان شیلات بندرکیاشهر از جمله آثار به ثبت رسیده در این شهرستان است.
وی حرم مطهر آقا سلطان سید جلال الدین اشرف (ع)، آرامگاه دکتر معین، پل چوبی، پارک های جنگلی و تفریحی، اسکله را از جمله مهمترین جاذبه های مذهبی، علمی و گردشگری این شهرستان معرفی کرد و یادآور شد: در این خصوص بیش از 50 هزار بروشور راهنما بین مسافران و میهمانان نوروزی توزیع شده است.