FA | EN | RSS

شنبه, 30 تیر 1397

برگزاری جشنواره روز جمهوری اسلامی در رضوانشهر

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری رضوانشهر از برگزاری جشنواره فرهنگی روز جمهوری اسلامی همزمان با دوازدهم فروردین ماه جاری در این شهرستان خبر داد.

به گزارش امور فرهنگی  و ارتباطات اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان، منصور هادی‌پور با گرامیداشت دوازدهم فروردین ماه روز جمهوری اسلامی ایران اظهار کرد: 12 فروردین ماه جاری جشنواره فرهنگی روز جمهوری اسلامی در مجتمع تفریحی ـ اقامتی ـ ساحلی تازه‌آباد در این شهرستان برگزار می‌شود.

وی برگزاری جشنواره مذکور را با همکاری اداره‌های میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، فرمانداری، بخشداری مرکزی، شهرداری، ورزش و جوانان، فرهنگ و ارشاد اسلامی، تبلیغات اسلامی و ... اعلام کرد.

هادی‌پور به برگزاری برنامه‌های متنوع در جشنواره فرهنگی روز جمهوری اسلامی در رضوانشهر اشاره کرد و افزود: ساز و سورنای محلی، لافندبازی، کشتی محلی، قیش‌بازی، طناب‌کشی و مراسم آیینی عروس‌گوله از جمله برنامه‌های اجرایی در جشنواره مذکور است.

دبیر ستاد اجرایی و هماهنگی خدمات سفر رضوانشهر با بیان اینکه در جشنواره فرهنگی روز جمهوری اسلامی به متولدان دوازدهم فروردین ماه سال 58 جوایزی اهداء می‌شود، تصریح کرد: پاسداشت روز جمهوری اسلامی ایران و معرفی آداب و فرهنگ گذشته و همچنین غنی‌سازی اوقات فراغت گردشگران و شهروندان از اهداف برگزاری جشنواره مذکور در رضوانشهر است.