FA | EN | RSS

شنبه, 30 تیر 1397

اقامت ۴۰ هزار مسافرنوروزی در مراکز اقامتی صومعه‌سرا

رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری صومعه‌سرا از اقامت ۴۰هزار مسافر نوروزی در مراکز اقامتی صومعه‌سرا خبر داد.

 

 

به گزارش امور فرهنگی و ارتباطات اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان؛ علیرضا مهرگان مسئول نمایندگی این اداره کل در صومعه سرااظهار کرد: از 28 اسفند تاکنون 40 هزار مسافر نوروزی در مراکز اقامتی صومعه‌سرا اسکان داده شده‌اند.

وی افزود: این تعداد مسافر در هتل، مهمانسرا، سالن ورزشی، مدارس آموزش و پرورش صومعه‌سرا و چادرهای مسافرتی اقامت داشته‌اند.

این مسئول با بیان اینکه میراث فرهنگی روزانه نسبت به جمع آوری و ثبت آمار اقامت از دستگاه‌های مختلف اقدام می‌کند، گفت: نمایندگان آموزش و پرورش، اداره ورزش و جوانان، هتل‌، اماکن استیجاری، هلال احمر و ... به صورت شبانه روز در ستاد اسکان مسافران نوروزی حضور دارند.

مهرگان تصریح کرد: نمایشگاه صنایع‌دستی صومعه‌سرا که در ورودی این شهرستان برپا شده در طول ایام نوروز پذیرای بازدیدکنندگان و مسافران است.

وی با بیان اینکه ما از تمام ظرفیت‌های خود برای خدمت رسانی و استقبال از میهمانان نوروزی استفاده می‌کنیم تا با خاطره‌ای خوش این شهرستان را ترک کنند، خاطرنشان کرد: تمام تلاش ما فراهم کردن رفاه مهمانان نوروزی بوده و در این راستا از تمام بضاعت و ظرفیت استفاده کرده‌ایم.

رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری صومعه‌سرا اظهار کرد: ساخت کلبه روستایی به‌عنوان نماد فرهنگی شهرستان صومعه‌سرا در ورودی شهر به‌همراه برپایی سفره هفت‌سین در میادین این شهرستان سبب جذب بیشتر مسافران شده است که بتوانند لحظه‌های به یادماندنی را ثبت نمایند.

لازم بذکر است که در راستای معرفی شهرستان و جاذبه‌های گردشگری صومعه‌سرا بروشور و اقلام فرهنگی بسیاری در بین مسافران درحال توزیع است.