FA | EN | RSS

یکشنبه, 31 تیر 1397

چابکسر باعنوان گلخانه بزرگ گیلان،پذیرای گردشگران نوروزی

در کنار زیبایی و سرسبزی بی نظیر شهرستان رودسر،بخش چابکسر بعنوان گلخانه بزرگ گیلان با گل و درختچه های زینتی پذیرای گردشگران نوروزی است.

به گزارش امور فرهنگی و ارتباطات اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان گیلان،محمدعلی عابدی مسئول نمایندگی این اداره کل در شهرستان رودسر با اشاره به تلاش مسئولان شهرستانی در ایجاد نوروزی دل انگیز برای گردشگران این شهرستان ،اظهار داشت: نوروز در رودسر بر پایه منویات مقام معظم رهبری در نامگذاری امسال به با همدلی و همزبانی عوامل سفر شهرستان آغاز شده است.

وی به بازدیدهای مشترک میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری رودسر با سایر دستگاه ها اشاره کرد و گفت: در بازرسی های انجام شده خدمت رسانی به گردشگران بی نظیر بوده و تعدادی از واحدها شایسته تقدیر ارزیابی شدند.

عابدی تصریح کرد: در نوروز امسال به دلیل سردی و برودت هوا، استقبال از سواحل شهرستان رودسر کمتر از سال گذشته بوده اما  مناطق کوهپایه ای سرولات و منطقه جنگلی سفیدآب بیشترین گردشگر را به سوی خود کشانده است.

این مسئول افزود:11نمایشگاه نوروزی با ظرفیت 62غرفه در شهرستان دایر است که آمار بازدید کنددگان آن از مرز 60هزار نفر گذر نمود.

عابدی همچنین اذعان داشت:5مرکز راهنمای گردشگر در شهرستان رودسر برقرار است که در این مراکز بیش از40هزار بروشور،نقشه و اقلام فرهنگی به گردشگران توزیع می گردد.

مسئول نمایندگی میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری رودسر بیان داشت:5مرکز راهنمای گردشگر در شهرستان همه روز تا ساعت1 بامداد فعال است که این اقدام در استان منحصربفرد می باشد.

وی خاطرنشان کرد:در کنار زیبایی و سرسبزی بی نظیر شهرستان رودسر،بخش چابکسر بعنوان گلخانه بزرگ گیلان با گل و درختچه های زینتی پذیرای گردشگران نوروزی است.

عابدی از مسافران نوروزی خواست تا از جای جای شهرستان رودسر بازدید نموده و خاطره ای ماندگار از سبزی و نشاط روح انگیز گیلان در اذهان خود به یادگار بگذارند.