FA | EN | RSS

یکشنبه, 31 تیر 1397

اسکان نوروزی بیش از 19 هزار نفر روز مسافر در مدارس لاهیجان

مدیر اداره آموزش و پرورش شهرستان لاهیجان گفت: 19هزار و 602 نفر روز مسافر نوروزی در مدارس این شهرستان اسکان یافتند.

محمد رحمتی گفت: این آمار از 28 اسفند سال گذشته آغاز اسکان مسافران نوروزی در مدارس لاهیجان تا هفتم فروردین را شامل می شود.
وی اظهار داشت: در این مدت یک هزار و 434 خانواده و هفت هزار یک نفر در واحدهای آموزشی و مرکز آموزشی رفاهی (خانه معلم) لاهیجان اسکان یافتند.
مدیراداره آموزش و پرورش لاهیجان خاطر نشان کرد: 36 واحد آموزشی در قالب 350 کلاس برای اسکان مسافران فرهنگی کشور در نوروز 94 در لاهیجان تجهیز شده است.
وی اظهار داشت: علاوه بر این تعداد مدرسه، مرکز آموزشی رفاهی فرهنگیان (خانه معلم) با سوئیت و رستوران آماده پذیرش مسافران فرهنگی در نوروز است.
در ایام تعطیلات نوروز سال گذشته سه هزار و 318 خانواده به تعداد 16 هزار و 991نفر و 40 هزار و 815 نفر روز در واحدهای آموزشی شهرستان لاهیجان اسکان یافتند.
سال گذشته 34 مدرسه در قالب 320 کلاس در شهرستان لاهیجان برای اسکان مسافران فرهنگی کشور در نظر گرفته شده بود.
شهرستان لاهیجان دارای 156 واحد آموزشی با 21 هزار دانش آموز است.
شهر لاهیجان با توجه به جاذبه های گردشگری طبیعی، تاریخی و واقع شدن در کوهپایه های سلسله جبال البرز به عنوان یکی از بهترین اقلیم ها همواره مورد توجه گردشگران داخلی و خارجی قرار دارد.
دامنه های کوه، آبشار، بام سبز ، تله کابین، مقبره شیخ زاهد گیلانی، آرامگاه کاشف السلطنه بانی چای ایران، موزه تاریخی چای ایران، خانه سنتی و موزه روستایی، پل خشتی و پارک جدیدالاحداث جنب آن، آرامگاه چهار پادشاهان، مساجد تاریخی اکبریه و جامع، حمام گلشن و … از جمله جاذبه های گردشگری، تفریحی، تاریخی و فرهنگی این شهر به شمار می روند.
لاهیجان با جاذبه های تاریخی، فرهنگی و سرزمین های چای و حدود 10 کیلومتر نوار ساحلی در 40کیلومتری شرق مرکز گیلان قرار دارد.

.