FA | EN | RSS

پنج شنبه, 29 شهریور 1397

انجام 54 ماموریت فوریت‌های پزشکی فومن در نوروز

رئیس شبکه بهداشت و درمان فومن گفت: مرکز فوریت‌های پزشکی فومن در ایام نوروز تاکنون 54 ماموریت را انجام داده است.

 

به گزارش امور فرهنگی و ارتباطات اداره کل میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری استان گیلان، نصرالله کوهستانی عصر امروز در نشست ستاد اجرایی خدمات سفر این شهرستان با اشاره به حضور دو پزشک عمومی در اورژانس بیمارستان فومن، اظهار کرد: متخصصان جراحی عمومی، زنان و بیهوشی به صورت 24 ساعته نوروز جاری مقیم بیمارستان هستند.

وی از مراجعه یک‌هزار و 479 نفر به بیمارستان فومن در نوروز جاری خبر داد و افزود: در این مدت 31 عمل جراحی، 11 سزارین، سه زایمان طبیعی و 234 مورد بستری در بیمارستان فومن صورت گرفته است.

رئیس شبکه بهداشت و درمان فومن با بیان اینکه این مرکز در ایام نوروز فوریت‌های پزشکی 54 ماموریت داشته است، گفت: از 19 مورد تصادف هیچ‌گونه تصادف شدیدی رخ نداده و در این حوادث تلفات جانی نداشتیم.

وی با تصریح بر اینکه آزمایشگاه قبل از ازدواج نیز در ایام نوروز باز است، ادامه داد: پس از بازدید وزیر بهداشت تعداد پنج دستگاه ونتیلاتور برای راه‌اندازی بخش ای سی یو بیمارستان فومن و یک دستگاه لاپراسکوپی به بیمارستان فومن اختصاص داده شد.

کوهستانی افزود: یک دستگاه سی‌تی‌اسکن نیز با دستور وزیر بهداشت و پیگیری نماینده شهرستان در حال اختصاص و انتقال به بیمارستان امام حسن مجتبی (ع) فومن است.

وی از حضور متخصصان ارتوپدی، جراح عمومی، زنان و زایمان، اعصاب و روان، داخلی، کودکان و ارولوژیست در کلینیک تخصصی بیمارستان امام حسن مجتبی(ع) فومن خبر داد و متذکر شد: ویزیت برای مراجعان با دارا بودن هرگونه بیمه سه هزار تومان است.

این مسئول با اشاره به اینکه کلینیک تخصصی شهری بیمارستان امام حسن مجتبی(ع) فومن جنب دانشگاه پیام نور این شهر از ساعت دو تا 6 روزهای شنبه تا چهارشنبه پذیرش دارد، خاطرنشان کرد: متخصصان قلب، چشم و مغز و اعصاب نیز در محل  بیمارستان امام حسن مجتبی (ع) مستقر هستند.

وی از ساخت 9 خانه بهداشت در 9 روستای فومن خبر داد و یادآور شد: این خانه‌های بهداشت از 50 تا 90 درصد پیشرفت فیزیکی دارند.

کوهستانی با اشاره به اینکه 66 خانه بهداشت، 11 مرکز بهداشتی و درمانی، سه مرکز بهداشتی درمانی شهری و سه پایگاه اورژانس در فومن فعال است، تصریح کرد: برای خرید تجهیزات پزشکی بیمارستان امام حسن مجتبی (ع) فومن یک میلیارد تومان هزینه شده است.

وی از فعالیت دو داروخانه شبانه‌روزی شهری و بخش خصوصی در ماکلوان و داروخانه بخش دولتی ماسوله در ایام نوروز خبر داد و خاطرنشان کرد: این خدمات برای رفاه حال گردشگران فراهم شده است.