FA | EN | RSS

شنبه, 30 تیر 1397

اسکان حدود 2 هزار مسافران نوروزی در مدارس رودبار

فرماندار رودبار از اسکان حدود دو هزار مسافر نوروزی در مدارس این شهرستان خبر داد.

 

 

به گزارش امورفرهنگی و ارتباطات اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان ، سید محمد احمدی در جریان بازدید از مراکز اقامتی این شهرستان اظهار کرد: رودبار به عنوان پیشانی اصلی ورود به گیلان است و تاکنون در نوروز جاری حدود 300 هزار دستگاه خودروی مسافران از این مسیر وارد گیلان شده‌اند.

وی افتتاح بخشی از 11 کیلومتر آزاد راه رشت‌ ـ‌ قزوین در محدوده منجیل را در روان‌سازی بار ترافیک تاثیرگذار دانست و افزود: در نوروز جاری 67 کلاش درس برای اسکان مهمانان نوروزی در رودبار مهیا شده که  حدود 2 هزار نفر تاکنون پذیرش شده‌اند.

فرماندار رودبار وجود پنج زائرسرا، یک هتل، سه مهمانپذیر، دو مسافر خانه و... را از اقدام‌های صورت گرفته برای اسکان مسافران نوروزی عنوان کرد و گفت: 12 رستوران، سه بیمارستان رودبار، منجیل و رستم‌آباد، سه درمانگاه و 6 داروخانه شبانه‌روزی نیز برای مداوای بیماران و حوادث احتمالی بین جاده‌ای آماده ارائه خدمات هستند.

وی رودبار را دومین شهرستان گیلان به لحاظ وسعت دانست و تصریح کرد: رودبار از شمال به رشت از جنوب به استان قزوین و از غرب به فومن و استان زنجان محدود است.

احمدی رودبار را دارای جاذبه‌های دیدنی زیادی ذکر کرد و افزودرودبار در کرانه سفیدرود و در منطقه‌ای کوهستانی قرار گرفته و آب و هوای آن تحت تأثیر هوای خشک و  نیمه خشک ناحیه مرکزی قرار دارد و دارای آب و هوای مدیترانه‌ای است.

وی رویش درختان زیتون را از ویژگی‌های دیگر رودبار بیان کرد و یادآور شد: این منطقه در مسیر بادهای دائمی دره سفیدرود قرار دارد و بادهای منجیل آن معروف است.

فرماندار رودبار این شهرستان را دارای چهار بخش مرکزی مانند رستم‌آباد، رودبار، منجیل و لوشان دهستان کلشتر دانست و خاطرنشان کرد: عمارلو، خورگام، رحمت‌آباد و بلوکات از بخش‌های رودبار است.

وی آتشفشان درفک، پل خشتی لوشان، کاروانسرای عباسی، چشمه آبگرم، چشمه آب معدنی کلشتر منجیل، امامزاده هاشم، شاه شهیدان و... را از جاذبه‌های طبیعی و زیارتی رودبار برشمرد.