FA | EN | RSS

شنبه, 30 تیر 1397

بندرگاه انزلی، نوروز پذیرای گردشگران است

بندرگاه انزلی، پرقدمت ترین و بزرگ ترین بندر شمال کشور، ایام نوروز نه تنها پذیرای صاحبان کالا بلکه میزبان گردشگرانی است که از شهرهای مختلف به دیدار این شهر ساحلی آمده اند.

 

به گزارش امور فرهنگی و ارتباطات اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان ،مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان ضمن تبریک سال نو به تمامی ایرانیان اظهار کرد : با توجه به علاقمندی مردم برای دیدار از محدوده بندری و به منظور آشناسازی بیشتر مردم با نوع فعالیت های این مجموعه، امکان دیدار از بندرگاه را برای گردشگران فراهم کردیم.
سید علی نعیمی اظهار کرد : راهنمایانی به این منظور در مقابل دروازه ورودی بندرگاه در چادری مستقر شدند که بروشورهایی در خصوص فعالیت های این بندرگاه ، راهنمای سفر دریایی ایمن و راهنمای گردشگری بندرانزلی در اختیار مسافران قرار می دهند.
وی افزود: افرادی که تمایل به بازدید از بندرگاه دارند با هدایت گارد بندر وارد محوطه شده و از اسکله ها، بارانداز و کشتی های پهلو گرفته و فعالیت تخلیه و بارگیری دیدن می کنند.
مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان خاطرنشان کرد: بندرگاه انزلی در تعطیلات نیز آمادگی فعالیت های تخلیه و بارگیری کالا را دارد.
گیلان از وجود سه بندرگاه انزلی ، آستارا، چمخاله و کیاشهر برخوردار است.