FA | EN | RSS

دوشنبه, 01 مرداد 1397

نانوایی های آستانه‌اشرفیه، آماده خدمت به مسافران نوروزی

سرپرست اداره صنعت، تجارت و معدن آستانه‌اشرفیه اعلام کرد: در ایام نوروز ۴۵ واحد نانوایی این شهرستان به‌صورت کشیک ویژه، کار تهیه و پخت نان برای مسافران و گردشگران را تأمین خواهند کرد.

 

 

به گزارش امور فرهنگی و ارتباطات اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان؛ محمدرضا حامیان اظهار داشت: ۴۵ واحد نانوایی در شهرستان آستانه اشرفیه به صورت کشیک ویژه آماده خدمت رسانی به گردشگران خواهند بود که از این تعداد ۱۷ واحد در آستانه‌اشرفیه، ۱۳ واحد در بندر کیاشهر و ۱۵ واحد نیز در دهستان‌ها و روستاهای مهمان‌پذیر واقع شده اند.

وی بابیان این‌که آستانه‌اشرفیه تنها شهرستانی است که برای تأمین آرد موردنیاز نانوایان ۲ هزار کیسه آرد فوق‌العاده اختصاص‌ داده است، افزود: بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده ۴۰ واحد از نانوایی‌های کشیک به‌صورت یارانه‌ای و ۵ واحد نیز آزاد پز هستند.

حامیان درباره بازرسی و نظارت از نانوایی‌های این شهرستان گفت: در طی نیمه دوم سال جاری ۸۷۹ مورد بازرسی انجام گرفت که ۹۲ نانوایی به دلیل تخلفات صنفی مبلغ ۹۳ میلیون ۵۳ هزار و ۹۰۰ ریال جریمه نقدی محکوم شده اند.

سرپرست اداره صنعت، تجارت و معدن، کل بازرسی‌های صنفی این شهرستان را در نیمه دوم سال جاری ۷ هزار و ۹۲۷ مورد نام برد که با ارجاع ۳۵۱ پرونده تخلف به دلیل کم‌فروشی، عدم صدور برگ خرید، درج قیمت و گران‌فروشی به تعزیرات حکومتی، این واحدها به پرداخت مبلغ یک میلیارد و ۵۸۷ میلیون و ۷۴۰ هزار و ۲۷۰ ریال محکوم شدند.

وی بابیان اینکه برای توزیع میوه عید تاکنون ۱۳ تن سیب قرمز استخوانی در محل این اداره ذخیره شده است یادآور شد: با هماهنگی‌های به‌عمل‌آمده بالغ‌بر ۲۰ تن سیب و پرتقال نیز در شرکت تعاون روستایی این شهرستان در حال توزیع است.

حامیان درباره آمادگی و کشیک شبانه‌روزی ۱۱ آژانس مسافری و ۱۳ واحد سرویس و تعمیرکار در ایام نوروز در آستانه‌اشرفیه گفت: با نظارت و تشدید بازرسی به‌ ویژه در هفته دوم تعطیلات نوروز و نصب پوستر ۱۲۴ در سطح شهر برای شکایات مردمی،  در تلاش هستیم فضای خوب و آرامشی را برای مسافران و گردشگران فراهم‌سازیم.

وی یادآور شد: برای رضایت شهروندان ۵۰ واحد صنفی با هماهنگی اتاق اصناف برای فروش فوق‌العاده در نظر گرفته‌شده است که با نصب پرده‌ در جلوی واحدهای صنفی اجناس موردنظر مردم را با ۵ الی ۱۰ درصد تخفیف عرضه می‌کنند.

حامیان درباره بررسی شکایات مردمی از واحدهای صنفی گفت: بالغ‌ بر ۲۶۰ گزارش مردمی به این اداره رسیده  که با حضور بازرسان ۲۰۸ مورد تخلف مشاهده‌شده و به تعزیرات معرفی شده اند.

وی به ۸۷ مورد گشت مشترک بین اتاق اصناف وادارات مرکز بهداشت، دامپزشکی و صنف قالی‌بافی اشاره و افزود: کار بازرسی از واحدهای صنفی به‌طور مستمر وهفتگی انجام می‌گیرد و شهروندان می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف با شماره تلفن گویای ۱۲۴ تماس بگیرند.