FA | EN | RSS

دوشنبه, 01 مرداد 1397

ورود انبوه مسافران نوروزی به شهرستان آستارا

انبوهی از مسافران نوروزی با آغاز تعطیلات و در واپسین روزهای سال 1393 ، در هوایی بهاری وارد شهرستان آستارا شده و در اماکن و اقامتگاه های موجود در شهر مستقر شدند.

به گزارش امور فرهنگی و ارتباطات اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان ، مسافران نوروزی این شهرستان که از دیروز و با آغاز تعطیلات نوروزی سفر خود را به این منطقه آغاز کرده اند ، رنج سفر خویش را با گرمای دیدارها و گشت و گذار در مناظر دیدنی این شهرستان عوض کردند.

این عده از مسافران هم اکنون به تعداد زیاد در سطح شهر آستارا به چشم می خورند و انتظار می رود که حجم گسترده مسافران نوروزی این شهرستان طی دو روز آینده وارد این شهرستان شوند.

تعداد کثیری از مسافرانی که به خصوص از مسیرهای آذربایجان شرقی و اردبیل وارد آستارا شده اند و قصد سفر به شهرهای شمالی کشور در استان های گیلان و مازندران را دارند ، در مسیر خود علاوه بر حضور در مناطق مختلف دیدنی این شهرستان ، ساعاتی را در آستارا به تعطیلات گذرانی می پردازند.

همچنین مسافرانی که قصد دیدار از مناطق شمالغرب کشور به خصوص استان های اردبیل ، زنجان ، آذربایجان شرقی ، آذربایجان غربی و کردستان را دارند و از مسیر استان گیلان قصد سفر به این مناطق از کشورمان را دارند، حتما سری به مناطق دیدنی و به خصوص بازار مرزی و ساحلی پررونق و معروف شهرستان آستارا می زنند.

برخی از مسافرانی که دیروز و امروز وارد آستارا شده و اقامت کرده اند، از اهالی سابق این شهرستان محسوب می شوند که طی سالیان گذشته به مناطق دیگری از کشورمان مهاجرت کرده اند و با آغاز تعطیلات نوروزی به منظور دیدار با بستگان خود به این دیار سفر کرده اند.

فرماندار شهرستان مرزی آستارا با پیش بینی افزایش ورود مسافران نوروزی به این شهرستان گفت: از امروز ده ها هزار گردشگر و مسافر نوروزی سفر خود به شهرستان آستارا را آغاز کرده اند.

سیروس شفقی برنامه ریزی برای اسکان ، اطلاع رسانی و ارایه خدمات در ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی آستارا را مقبول ارزیابی کرد و افزود: با مساعدتر شدن هوا در روزهای آتی، ورود مسافران به این شهرستان افزایش می یابد.

امسال برای اسکان مسافران نوروزی فرهنگی 160 کلاس درس در 19 واحد مدرسه شهرستان آستارا پیش بینی شده و 18 واحد مسجد نیز برای ارایه خدمات عمومی به خصوص ادای فریضه نماز مسافران آماده سازی شده است.

علاوه بر این، برای اسکان مطلوب مسافران سه واحد کمپ اقامتی به اضافه هشت واحد هتل و مهمانپذیر موجود شهرستان بهسازی شده و ارایه خدمات آنها آغاز شده است.